Reklamsız Sözcü

Ambulans şoförünü dövdüler

Yol vermediği gerekçesiyle ambulansı durduran iki kişi, ambulans şoförünü sopalarla dövdü

10:33 -
Ambulans şoförünü dövdüler

Bursa'nın merkez Nilüfer İlçesi'nde, yol vermediği gerekçesiyle ambulansı durduran iki kişi, sürücü 42 yaşındaki Hasan Üstün ve yoldan geçerken olayı görüp yardımına gelen Ali Özdoğan'ı sopayla dövdü. Kavgayı ayırmaya gelen Ali Koçdemir’in de ayağının üzerinden geçerek kaçmaya çalışan saldırganlar polis tarafından yakalandı.

Olay, dün gece merkez Nilüfer İlçesi Sakarya Mahallesi'nde meydana geldi. Hasan Üstün'ün kullandığı 112 Acil Servis ambulansı Sakarya Mahallesi'ndeki bir düşme olayında yaralanan kişiyi alarak Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürmek üzere yola çıktı. Ambulans hastaneye giderken içinde Zülküf Kılıç ve Kemal Dava'nın bulunduğu otomobil ile kafa kafaya geldi. Otomobildekiler, ambulansın ters yönden geldiğini öne sürerek yol vermediler. Ambulans sürücüsünün siren ve anons ile yol istemesine kızan Kılıç ve Dava, sürücü Üstün'ü ambulanstan indirerek ellerindeki sopalarla dövmeye başladılar. Bu sırada izin gününde akraba ziyaretinden dönen başka bir ambulansın şoförü Ali Özdoğan, meslektaşını kurtarmak için kavgaya müdahale etti. Saldırganlar, Özdoğan'ın da parmağını kırdı. Kavgayı ayırmak isteyen Ali Koçdemir'in ayağının üzerinden araçla geçen şüpheliler, olay yerine gelen polis tarafından yakalandı.

Ambulans şoförleri Hasan Üstün ve Ali Özdoğan ile ayağı ezilen Ali Koçdemir başka bir ambulans ile hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Sopalarla dövülen ve olayda dizkapağı kırılan Hasan Üstün, yaralıyı aldıktan sonra yola çıktığını belirterek, “O mahallede oturduğum için hastaneye gitmek için kestirme yolu kullandım. Karşıdan bu kişilerin aracı geldi. Yolun tek yön olduğunu iddia ettiler. Ben de kendilerine buranın karşılıklı olarak kullandığını söyledim. Bana hakaret ettiler. Ambulanstaki sağlık görevlisi arkadaşlar araçtaki yaralıya müdahale ediyorlardı. Daha sonra bana sopalarla saldırdılar. Vatandaşlar ve diğer meslektaşım araya girmesine rağmen onlar da dövüldü” dedi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more