Atatürk’e büyük saygısızlık

Bursa'da Eşref Evcil İlkokulu'nun bahçesinde bulunan Atatürk büstü, geçtiğimiz pazar gecesi kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce siyah boya ile boyand

Atatürk’e büyük saygısızlık

Polisin büstü boyayanları bulmak için başlattığı çalışma sürüyor.
Merkez Yıldırım İlçesi’nde bulunan Eşref Evcil İlkokulu’nun bahçesinde bulunan Atatürk büstü, Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’dan bir gün önce kimliği belirlenemeyen kişilerce siyah boya ile boyandı. Olay, sabah okula gelen okul yöneticilerinin polise haber vermesi sonucu ortaya çıktı. Parmak izi alan güvenlik kameralarını inceleyen ekipler zanlı veya zanlıların kimliğini araştırıyor. Atatürkçü Düşünce Derneği Bursa Şubesi saldırıyı yazılı açıklama ile kınadı. Büstün çekilen fotoğrafını da yayınlayan dernek yönetimi açıklamada şöyle dedi:

“Saldırganların ‘Olmasaydı da olurduk’ anlayışında oldukları bellidir. Ne yazık ki ülke nüfusumuzun bir kısmının ‘Olmasaydı da olabileceği’, ancak bunların hangi anne ve babalardan olacağı sorusunun cevabı belirsizdir. Bu saldırıyı Cumhuriyetimize ve onun kurucusu yüce Atatürk’e yapma densizliğini gösterenlerin varlıklarını kime borçlu olduklarını anlayamadıkları açıktır. Biz Atatürkçüler olarak, yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınar, Allah’tan akıllarını bir an önce başlarına getirmesini dileriz.”
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...