Reklamsız Sözcü

Aykan Erdemir’den Köşk’e veto çağrısı

CHP'li Aykan Erdemir, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e içinde internete ilişkin düzenlemelerin de yer aldığı Torba Yasa’yı veto etmesi için çağrıda bulundu.

15:18 -
Aykan Erdemir’den Köşk’e veto çağrısı

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir yaptığı açıklamada, Torba Yasa'daki “internet yasaklarının” Türkiye için Avrupa Birliği üyelik sürecinde sıkıntı yaratacağını belirterek, “Torba Yasayla getirilen internet yasakları Türkiye'nin Kopenhang Kriterleri'ni yerine getirmesinin önünde bir engeldir. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne yeni aykırılıklar içermekte ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde yeni mahkumiyetlere yol açmak üzeredir” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e çağrıda bulunan Aykan Erdemir, “Türkiye'nin Avrupa Birliği sürecinde geri dönülmez hasarlara sebep olabilecek Torba Yasa yanlışından bir an önce geri dönülmelidir. Toplumun geniş kesimlerinin ortak beklentisi Sayın Cumhurbaşkanımızın bu yasayı veto etmesidir.Unutmayalım ki Çankaya vetosu, Kopenhag önceki son çıkıştır. Unutmayalım ki Çankaya vetosu, Strazburg'daki yeni bir AİHM mahkumiyeti önceki son çıkıştır. Unutmayalım ki Çankaya vetosu Brüksel'de üyelik sürecimize ilişkin verilebilecek olumsuz bir karar öncesi son çıkıştır. Eğer Sayın Cumhurbaşkanımız bu akıl tutulmasına Çankaya'dan dur demezse Türkiye'nin Avrupa Birliği üyelik sürecinin yanı sıra Avrupa Konseyi ve AGİT üyelikleri de zarar görecektir” dedi. (ANKA)

ERDEMİR’DEN KÖŞK’E ÇAĞRI – SÖZCÜ TV VİDEO

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more