İ.B.B’de baretli meclis

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin (İBB), CHP'li üyeleri iş kazalarını protesto etmek için meclise sarı baret takarak geldi.

İ.B.B’de baretli meclis

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin (İBB), CHP’li Belediye Meclis üyeleri bugünkü oturumda, yaşanan iş kazalarını protesto etmek ve işçilerin mücadelelerine destek vermek amacıyla bugünkü oturma sarı baret takarak katıldı.
İBB Meclis Sarayı’nda gerçekleştirilen olağan toplantıya CHP’li Belediye Meclis üyeleri üzerinde kazada ölen işçileri temsil eden siyah noktaların bulunduğu sarı baretlerle geldiler. CHP’li üyeler toplantıyı bir süre baretlerle izlediler. Gündem dışı söz alan CHP Sancaktepe ve İBB Meclis Üyesi Servet Baylan, Türkiye’nin yda 150 kayıpla iş kazalarında Avrupa’da birinci dünyada ise üçüncü durumda bulunduğunu söyledi. Başkan ve Meclis üyelerinin vicdanlarına seslendiğini belirten Baylan, “Mecidiyeköy’de, Soma’da, Ermenek’te 3, Köprü şantiyesinde, Metro inşaatın da Sancaktepe İSKİ kanal kazısında ve Ömer’li su arıtması tesisinde ölen yurttaşlarımızın gözleri de hala ağlıyor biliyor musunuz? Bu çocuklar neden mi ağlıyor? Nedeni bu ülkeyi yöneten iktidar’dır” dedi.
(DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...