Sözcü Plus Giriş

Başbakan Erdoğan’a ‘böcek’ sorusu

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Başbakan'ın ofisinde bulunan böcekle ilgili soruşturmaya ilişkin sorular yöneltti.

10:35 -
Başbakan Erdoğan’a ‘böcek’ sorusu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan’ın ofisinde böcek bulunmasıyla ilgili soruşturmaya müdahale edildiği konusunda çeşitli iddialar ortaya atıldığını belirterek konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:
“Polislere yönelik bir operasyon yapılması için baskı yapıldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise iddia edilen baskı kim ya da kimler tarafından yapılmaktadır?
Başbakan’ın ofisinde böcek bulunmasıyla ilgili arama, gözaltı ve tutuklama kararını verecek olan hakimler ile soruşturmadan sorumlu savcılar ve başsavcı vekili tarafından bir görüşme yapılmış mıdır?
Savcılıktan hukuk dışı talepler de bulunulmuş mudur? Soruşturmanın TMK 10.Maddesiyle yetkili başsavcı vekilliğine gönderilmesinin ardından, savcıları hükümet adına ziyarete gidenler var mıdır? Varsa bu kişiler kimlerdir?
Soruşturmada yayın yasağı kararı alınacağı yönünde Başsavcılık bir açıklama yapmış mıdır? Yapmışsa, yayın yasağı hangi gerekçeyle getirilmiştir?
Yayın yasağı soruşturma sürecinde ortaya çıkabilecek hukuk dışı girişimlerin yankı uyandırmaması için mi uygulanacaktır?”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more