Reklamsız Sözcü

Başbakan sansür memuru gibi

MHP'den AKP'li vekillere : Erdoğan'dan değil, Allahtan korkun

android-time 09:57
Başbakan sansür memuru gibi
MHP'den AKP'li vekillere : Erdoğan'dan değil, Allahtan korkun

Cengiz Aldemir/Sozcu.com.tr

TBMM’de İnternet yasası görüşmeleri sırasında MHP'li Erkan Akçay, AKP sıralarına “Erdoğan'dan değil, Allah'tan korkun” diye seslendi. Başbakan'ı “sansür memuru gibi hareket etmekle” suçladı.

İnternete sınırla getiren yasa tasarısı üzerine TBMM Genel Kurulunda konuşan MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ AKP Milletvekilleri Tayyip Erdoğan'dan korktuğu kadar Allah'tan korkarsa bu yolsuzluklar, bunca hukuksuzluklara ‘dur' diyebilir” dedi.

AKP Milletvekilleri ve yöneticilerinin Başbakan Erdoğan ile ilgili söylemlerini hatırlatan MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ Başbakan Erdoğan için ““Allah'ın bütün sıfatlarını taşıyor.” diyen AKP Düzce milletvekili değil mi? Başbakan Erdoğan için “Şükür namazı kılmak isteyenler kim?” Başbakan Erdoğan için “İkinci peygamber” diyenler kim? “Başbakanımızın sünnetine göre” diyen kim? Bunlar AKP'nin milletvekilleri, il başkanı, il genel meclisi üyesi, Bakan yardımcısı değil mi? Bunu bir kişi söylerse AKP'yi bağlamaz. Ama alt alta toplarsanız hepinizi bağlar” diye konuştu.

BAŞBAKAN SANSÜR MEMURU GİBİ

İnternete sınırlama getiren kanun tasarısı üzerine TBMM Genel Kurulunda konuşan MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, yasaya ilişkin şu eleştiriyi getirdi:

“ Bu getirilen İnternet düzenlemeleri, tamamen iktidar merkezli, Başbakanı ve etrafını korumaya yönelik, keyfî ve despot rejimi pekiştirecek ve korku imparatorluğunun aparatı olmaya müsait düzenlemelerdir; tehdit ve şantaj aleti olarak da kullanılabilecek düzenlemelerdir. AKP döneminde Türkiye bir kayıt dışı yönetim altındadır ve bu kayıt dışı yönetim faaliyetlerinin başında da Başbakan bulunmaktadır. Eskiden Abdülhamit sansür memurları vasıtasıyla sansürü uygulardı, sıkıyönetim, darbe dönemlerinde sansür memurları yapardı, şimdi bizzat Başbakanın kendisi sansür memuru gibi hareket ediyor, televizyonları, medyanın haber müdürlerini arayarak sansür uyguluyor. Anayasa'nın 28'inci maddesi “Basın hürdür, sansür edilemez.” diyor. Bütün iş ve eylemlerinizde Anayasa'yı rafa kaldırdınız, Anayasa'yı yok ediyorsunuz.”

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more