Reklamsız Sözcü

Basın Konseyi’den saldırıya kınama

Basın Konseyi, A Milli Futbol Takımı’nın Kazakistan ile yaptığı maçın ardından güvenlik görevlilerinin gazetecilere saldırmasını kınadı.

android-time 12:07
Basın Konseyi’den saldırıya kınama
Basın Konseyi, A Milli Futbol Takımı’nın Kazakistan ile yaptığı maçın ardından güvenlik görevlilerinin gazetecilere saldırmasını kınadı.

Basın Konseyi'nden yapılan açıklamada, A Milli Futbol Takımı'nın Kazakistan ile yaptığı maçın ardından özel güvenlik görevlilerinin gazetecilere saldırmasını kınandı. Açıklamada, “Özel güvenlik görevlilerinin, ivedi olarak bulunup, hesap sorulmasını bekliyoruz.” denildi.

Basın Konseyi'nden yapılan açıklama şöyle: “2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu’ndaki karşılaşma öncesi tribünden gelen tepki nedeniyle stadı terk eden Volkan Demirel, ikinci yarının başında, takım arkadaşı Emre Belözoğlu ile Türk Telekom Arena’ya döndü. Volkan Demirel, Emre Belözoğlu ve Fenerbahçe Futbol Takımı İdari Menajeri Hasan Çetinkaya ile stattan ayrıldığı sırada, yanlarında bulunan özel güvenlik elemanları, görüntü almaya çalışan basın mensuplarına saldırdı. Gazetecileri, kameramanları, yumruk ve tekmelerle yerlere yatırıp döven, elindeki makineleri kıran güvenlik güçlerinin, bu gücü nereden aldıklarını soruyoruz? Gazetecilerin örselenmesi, dövülmesi ne yazık ki alışkanlık haline geldi. Bu durum, demokratik ülkelere de yakışmamaktadır. Özel güvenlik görevlilerinin, haddi olmayan davranışlarda bulunması kabul edilemez. Görüntülerden yola çıkılarak; gazetecilere tekme, yumruk atan, görevlerini yapmalarını engelleyen özel güvenlik görevlilerinin, ivedi olarak bulunup, hesap sorulmasını bekliyoruz.”(CİHAN)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more