Bebeği rayların üstüne düşen anne konuştu

İzmir'in Gaziemir ilçesinde, yolcu treninden inerken pusetten raylara düşen 8 aylık bebeğin annesi, davacı olacağını belirterek, “Ben yandım, başkaları yanmasın.” dedi.

Bebeği rayların üstüne düşen anne konuştu

Olay, geçen pazar günü saat 17.20’de, Gaziemir İstasyonu’nda meydana geldi. Aydın’daki yakınlarını ziyaretten dönen Dilek Mertyüz, Denizli-İzmir seferini yapan yolcu trenine bindi. Karşıyaka ilçesindeki evine gitmek üzere Gaziemir’de inip İZBAN trenine binecek olan Mertyüz’ün indirmeye çalıştığı pusetteki oğlu Aras Erdem Mertyüz, bir anda istasyon platformuyla tren arasından raylara düştü. Annesinin çığlıkları üzerine raylara atlayan bazı yolcular, minik Aras’ı ölümden kurtardı. Kafasını raylara çarpan bebek, hafif yaralanarak Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Aras Erdem, dün doktorların kontrolünden sonra taburcu edildi.

Anne Mertyüz, 8 aylık bebeğini babası Memduh Doğan ve kardeşi Ayşe Doğan'la birlikte kontrol için hastaneye bugün tekrar getirdi. Burada konuşan Dilek Mertyüz, şunları anlattı: “Durağa geldiğimde Erdem, bir iki dakika önce uyumuştu. Onun için pusetine koydum. Ateşi vardı, o heyecanla emniyet kemerini takıp takmadığımı hatırlamıyorum. Kardeşimle ikimiz beraber puseti tutuyorduk. Nasıl düştüğünü hatırlamıyorum. Büyük bir boşluk vardı, onu hatırlıyorum. Sadece gördüğüm, çocuk yerdeydi. Kendimi attım, o sırada kardeşim ve oradakiler de atladı. Demiryollarının orada büyük bir hatası var. Basamaklar arasında büyük bir boşluk var. Avukatım aracılığıyla davacı olmayı düşünüyorum. Şu anda bebeğim sağlıklı. Ben yandım, başkaları yanmasın.”

Dede Memduh Doğan da davacı olduklarını belirterek, TCDD’nin ihmali olduğunu iddia etti.