Sözcü Plus Giriş

Bilal Erdoğan sorusuna izin yok

Dilek Akagün Yılmaz'ın Bilal Erdoğan ile ilgili verdiği soru önergesi işleme alınmadı.

10:32 -
Bilal Erdoğan sorusuna izin yok

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran’ın Bilal Erdoğan ile ilgili verdiği soru önergesindeki sansür tartışmaları sürerken, bir skandal da TBMM Başkanlığı’nda yaşandı.

CHP CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz dün TBMM Başkanlığı’na Bilal Erdoğan’ın rüşvet iddiaları ile ilgili bir soru önergesi verdi. Ancak verilen soru önergesi Başkanlık tarafından işleme alınmadı.

Yılmaz soru önergesinde, “Bilal Erdoğan ve diğer kişilerle ilgili yolsuzluk ve rüşvet kapsamındaki soruşturmalar hukuk dışı müdahalelerle neden engellenmiştir; mahkeme kararlarının uygulanmaması, savcının elinden dosyanın alınması, Emniyet’te soruşturmayı yürüten emniyet müdürlerinin görevden alınmaları, yargıya müdahale değil midir; Bilal Erdoğan ve aralarında işadamlarının da olduğu 41 kişinin ifadesini dahi alamayan yargı bağımsız mıdır? ‘Devlet içinde paralel yapılanma var’ diyerek yasadışı bir yapının var olduğu Başbakan tarafından belirtilmiştir. On bir yıllık iktidar döneminde bu yasadışı yapılanma tespit edilmemiş midir” sorularını yöneltmişti.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more