Bisikletle avrupa turu

Bisikletle Avrupa turuna çıkan Belçikalı hemşire 50 yaşındaki Griet Tierens ile mimar 53 yaşındaki Tim Timmermans, Antalya'nın Demre İlçesi'ne geldi.

Bisikletle avrupa turu

Dört ay önce bisikletle Belçika’dan yola çıkan ikili sırasıyla Fransa, İtalya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Mekedonya, Arnavutluk ve Yunanistan’ı geçerek Türkiye’ye ulaştı. İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Ankara üzerinden Nevşehir’e geçen bisikletli çift, Kapodokya’yı gezdikten sonra Aksaray, Konya, Isparta üzerinden Pamukkale’ye geldi. Oradan Muğla’ya geçen Belçikalılar, Fethiye ve Kaş’ı geçerek Demre’ye ulaştı. 1 hafta sonra Antalya’da turlarını bitirecek olan Belçikalılar, toplam 4 bin kilometre yol katetmiş olacak.

SÜRÜCÜLERİN BİSİKLETLİLERE SAYGISI YOK

Mimar Tim Timmermans gündüz saatlerinde yol aldıklarını, geceleri ise çadırda konakladıklarını söyledi. Timmermans, otomobille çok hızlı gezildiği için çok az yer görebildiklerini, bu nedenle bisikleti tercih ettiklerini belirterek şöyle dedi:

“Bizler çok yer, çok şey görebilmek için bisikletle yola çıktık. Gezdiğimiz ülkeler içinde tarih, doğa ve kültür zengini olan tek ülke Türkiye. İstanbul, Kapadokya, Pamukkale harika yerler. Her yer tarih dolu. Ancak sürücülerin bisikletlilere saygısı yok. Çok rahatsız ediyorlar. Konya dışında bisiklet yolu olan şehir yok. İstanbul, bisikletliler için çok zor bir şehir. Türkiye’de bisiklete binen, bisiklet yolculuğu yapan insan neredeyse yok.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...