Çanakkale’de pitbull dehşeti

Çanakkale'de sahibinin gezdirdiği pitbull cinsi köpek, önce 6 yaşındaki Derya Demirbaş'ı bacağından, sonra da babasını da topuğundan ısırdı.

Çanakkale’de pitbull dehşeti

Atatürk Caddesi’nde pide ve börek salonu işleten Burhan Demirbaş’ın eşi Nigar Demirbaş, dükkanlarının önünü temizlediği sırada, yanında bulunan 6 yaşındaki kızları Derya’yı, yanlarından geçen ve sahibinin gezdirdiği ileri sürülen pitbull cinsi köpek sağ bacağının diz altından ısırdı.

Çocuğun bacağını adamın ayağını parçaladı

Korkuya kapılan minik kız çığlık atınca ayağını bırakan köpek sahibi S.Y. ile yoluna devam etti. Bu sırada işyerinden çıkan 40 yaşındaki Burhan Demirbaş, arkasından gittiği S.Y.’yi durdurarak köpeğin aşısı olup olmadığını sordu ve sağlık ekipleri gelene kadar kendisinin de beklemesini istedi. Dükkanına dönmek için arkasını dönen Burhan Demirbaş’a saldıran pitbull, onu da sağ ayak topuğundan ısırdı.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Burhan Demirbaş ve kızını Derya’yı ambulansla Çanakkale Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Bu sırada köpeği ile olay yerinden uzaklaşan S.Y.’yi çevredekilerin haber vermesi üzerine polis, yaklaşık 400 metre ileride Arap İbrahim Paşa Caddesi’nde durdurdu. Belediye ekiplerinin gelip köpeği teslim alana kadar beklemesini istedikleri S.Y., polisle tartıştıktan sonra yoluna devam ederek uzaklaştı. Bunun üzerine polis, köpeğin sahibi hakkında yasal işlem başlatarak olayı savcılığa intikal ettirdi. Köpek ise yaklaşık iki saat sonra belediye ekiplerince polisin verdiği adresten alınarak hayvan barınağına götürüldü.

Çanakkale Devlet Hastanesi’nde tedavileri yapılan Derya Demirbaş’ın bacağında sıyrık olduğu belirlenirken, topuğu parçalanan baba Burhan Demirbaş ise gerekli müdahaleden sonra taburcu edildi.

Köpeğin sahibinden şikayetçi olduğunu belirten Demirbaş, “Köpek ayağımı bir türlü bırakmadı. 5- 6 dakika mücadele ettim yine de bırakmadı. Etim parçalandı ancak o şekilde bıraktı. Yoksa yine de bırakmayacaktı. Kızımı da beni de ısırdı. Bu köpeklerin böyle gezdirilmesine bir son verilmeli” dedi. (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...