Sözcü Plus Giriş

Çankaya’da işbirliği zamanı

Çankaya aday adayı Bekir Ödemiş Çiğdem mahallesi sakinlerinin sorunlarını ve önerilerini dinledi.

10:00 -
Çankaya’da işbirliği zamanı

Çankaya Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Ödemiş Çankaya Çiğdem Mahallesi sakinlerinin bir araya gelerek oluşturduğu Çiğdem Eğitim, Çevre ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti.

Ziyarette Bekir Ödemiş Çiğdem mahallesi sakinlerinin sorunlarını ve önerilerini dinledi.

Çankaya'da en aktif semt derneği olduklarını belirten Dernek yönetimi şunları söyledi ;

17 yıllık semt derneğiyiz. 17 öğrenciye mahalle sakinlerimizin yardımıyla burs veriyoruz. Yardımlarla oluşturduğumuz 20 bin kitaplık kütüphanemiz mevcut. Burs verdiğimiz öğrencilerden bir tanesi şu an derneğimizde İspanyolca dersi veriyor. Biz burada ki çoğu olanağı kendi imkanlarımızla oluşturduk. Bekir Ödemiş gibi değerli, işin ehli insanlar Çankaya Belediye Başkanı olduğunda semt derneklerine desteklerin artacağından şüphemiz yok.

Çankaya Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Ödemiş ise şunları söyledi ;

Katılımı arttırmak içim mahalle kültürünü güçlendirmek gerekiyor. Semt derneklerinin sosyal ve kültürel etkinliklerini arttırarak devam etmeleri için Yerel Yönetimlerin desteği önemli. Çankaya Belediye Başkanı olduğum takdirde katılım ve işbirliği ile Çiğdem mahallesi sakinlerinin oluşturduğu bu derneği, diğer semt derneklerimizi ve sivil toplum kuruluşlarını içten ve samimi bir şekilde desteklemek önemli gördüğüm hususlardan olacaktır.

Semt derneklerimizin önemli özelliklerinden biri , üstün yetenekli gençlerimizi bulup yeteneklerini ortaya çıkarmaktır. Biz bunu Ürgüp'de yaptık. Ürgüplü iki gencimiz şu an Uluslararası Dağ Bisikleti yarışmasında ülkemizi temsil ediyor. Biz bunları işbirliği ile başardık. Çankaya'da da komplekssiz bir şekilde herkesle işbirliği içinde olarak daha fazlasını başarmak istiyoruz.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more