Reklamsız Sözcü

CHP Kadın Kolları doğu illerinde

CHP Genel Seçim çalışmaları için startı erken verdi.

android-time 10:03
CHP Kadın Kolları doğu illerinde
CHP Genel Seçim çalışmaları için startı erken verdi.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı'nca hazırlanan program kapsamında Doğu Anadolu’da Ağrı, Van ve Hakkari illerine Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan ve MYK üyesi Örgütlenme Sorumlusu Fatma Köse‘nin katılımıyla genel seçimler ve örgütlenme konulu 3 gün süreli çalışma düzenlendi.

Çalışmanın ilk gününde Ağrı İl Başkanı Birol ÖZTÜRK, Tutak İlçe Başkanı Mustafa ÖZTÜRK, Hamur İlçe Başkanı Şahabettin AKAR ve Merkez İlçe Başkanı M. Şerif Tosun'un katılımıyla yöre sorunları ve örgüt oluşumu hakkında toplantı yapıldı.
Ağrı'daki toplantının ardından Van'a hareket eden CHP Kadın Kolları Heyeti, Van İl Başkanı Cemal Şen,yönetim kurulu üyeleri ve Kadın Kolları Başkanı Sevim Düzova‘nın da katılımıyla Van il başkanlığında yöre halkının CHP'den beklentileri hakkında istişarede bulundu.
Van çalışmasından sonra Hakkari'ye hareket edildi. Hakkari İl Başkanlığında yönetim kurulu üyeleri ile yapılan toplantının ardından Türkiye'de birçok başarılara imza atan Hakkari bayan futbol takımı üyelerinden Gülsüm TUNÇ ve Cemile TİMUR'la takımın sorunları paylaşılıp çözüm önerileri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Yöre sorunları ve çözüm önerileri konusunda basın açıklaması yapıldı.
KADIN KOLLARI HER YERE GİDECEK
Dokuzcan yaptığı açıklamada “CHP, herkes için var ve her yerde olacak, Hakkari’de de daha çok olacak. Kadın kolları olarak yaklaşan genel seçimler öncesinde, kadın kollarımızın Türkiye’nin her yerinde, il ve ilçelerde daha örgütlü hale gelmesi için çalışıyoruz. Uzun zamandır Türkiye’nin her yerinde yürüttüğümüz bir çalışmanın Doğu ayağı olarak öncelikle Ağrı, Van ve Hakkari’ye geldik. Çok kısa zamanda burada kadın kollarımızı oluşturucağız. Aynı zamanda sadece örgütsel çalışma değil, bölgede yaşayan kadınların sorunlarını yerinde tespit etmek, sorunlara birlikte çözüm bulmak ve kalpten kalbe bir köprü kurma ihtiyacını sevgiyle yoğurarak örgütlemektir. Buraya geldiğimizde kadın futbol takımındaki arkadaşlarımızla tanıştık. Dolayısıyla spordan sanata, sanattan siyasete kadın emeğinin daha görünür hale gelmesi, hayatın her anlamında kadınların eşit bir adalet ve özgürlük mücadelesiyle yoluna devam etmesi ve toplumsal hayatta hak ettiği yeri bulması noktasında bir çalışma içindeyiz. Bu çalışmanın bir sürü ayağı var.”
ESNAF ZİYARETLERİ YAPILDI
Önümüzdeki günlerde tekrar kente geleceklerini ifade eden Dokuzcan, o zaman ilçe bazında bir çalışma yürüteceklerini bildirdi.
“Çok çalışmamız ve kendimizi doğru ifade etmemiz gerekiyor” diyen Dokuzcan, bu konuda üzerlerine düşen görevi yapacaklarını dile getirdi.
Basın açıklamasının ardından farklı kadın grupları ile görüşülüp yöredeki kadınların sorunları dinlendi, çözüm önerilerinde bulunuldu. Ayrıca ilde esnaf ziyaretleri yapılıp sorunlar dinlendi.
Hakkari'de yapılan görüşmelerin ardından tekrar Van'a dönen heyet ,partililerin kına gecesi eğlencesine katıldı. Çalışmanın son gününde Van İl Başkanı Cemal Şen ve İl Kadın Kolları Başkanı Sevim DÜZOVA'nın katılımıyla CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Ahmet İLLİ'ye başsağlığı ziyaretinde bulunan heyet 3 günlük çalışmayı tamamlayarak Ankara'ya döndü.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more