CHP kapalı grubu toplanamadı

Yeterli çoğunluk olmadığı için kapalı grup toplantısı yapılmadı.

CHP kapalı grubu toplanamadı

CHP Grubunun basına kapalı toplantısında çoğunluk olmaması nedeniyle “her hafta basına kapalı grup toplantısı yapılması” önerisi görüşülemedi. Kapalı grup toplantısının 18 Kasım Salı günü yapılması kararlaştırıldı.

ÇOĞUNLUK OLMADIĞI İÇİN TOPLANTI GERÇEKLEŞMEDİ-
CHP Grubu, Grup Başkanvekili Engin Altay başkanlığında saat 10.30'da basına kapalı toplandı. Ancak yeterli çoğunluk olmadığı için kapalı grup toplantısı yapılmadı. Kapalı grup toplantısının 18 Kasım Salı günü yapılması kararlaştırıldı.

-KAPALI GRUPTA EKŞİ'NİN “KAPALI GRUP” ÖNERİSİ VARDI-
Kapalı grup toplantısının gündeminde; İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi'nin CHP TBMM Grup İçyönetmeliğinin 24. Maddesinin ikinci fıkrasının değiştirilmesi hakkındaki değişiklik önerisi ve 24. Dönem 4. Yasama Yılı Kesin Hesabına İlişkin Denetim Raporu ile 24. Dönem 5. Yasama Yılı Bütçesinin okunması vardı.
Ancak grupta yeterli çoğunluk olmadığı için kapalı grup toplantısı gerçekleşmedi.

-EKŞİ HER HAFTA KAPALI GRUP İSTİYOR-
Toplantıda Ekşi'nin CHP Grup İçyönetmeliğinde değişiklik yapılarak grubun haftada en az bir gün kapalı olarak toplanması önerisi görüşülecekti, ancak Ekşi'nin önerisi haftaya kaldı.
Ekşi'nin önerisi her hafta kapalı grup toplantısının yapılmasını öngörüyor.
ANKA'ya konuşan Ekşi, çoğunluğun sağlanamaması üzerine kapalı grup toplantısının gerçekleşmediğini ve toplantının 18 Kasım'da yapılacağını söyledi.

CHP GRUBU SAAT 13.30’DA TOPLANACAK, KILIÇDAROĞLU KONUŞACAK-
CHP Grubu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında saat 13.30’da toplanacak. CHP lideri gündemdeki konuları değerlendiren bir konuşma yapacak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...