Reklamsız Sözcü

CHP seçim bürosuna saldırı

Özlem Çerçioğlu'na ait seçim bürosunun camı, kimliği belirsiz 3 kişi tarafından, tekmeyle kırıldı.

android-time 08:25
CHP seçim bürosuna saldırı
Özlem Çerçioğlu'na ait seçim bürosunun camı, kimliği belirsiz 3 kişi tarafından, tekmeyle kırıldı.

Aydın Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı CHP’li Özlem Çerçioğlu’na ait seçim bürosunun camı, kimliği belirsiz 3 kişi tarafından tekmelenerek kırıldı.

Saldırganların yakalanması için çalışma başlatılırken, CHP Efeler İlçe Başkanı Bayram İnci, “Bizi belirli bir yere çekmeye çalışıyorlar. Biz gerekli cevabı 30 Mart’ta vereceğiz” dedi.

Olay, saat 23.30 sıralarında, Adnan Menderes Bulvarı 29 numarda bulunan CHP seçim bürosunda meydana geldi. Aydın Belediye Başkanı ve CHP’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Özlem Çerçioğlu’na ait seçim bürosunun camı, kimliği belirsiz 3 kişi tarafından, tekmeyle kırıldı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, çalışma başlattı. 18-20 yaşlarında olduğunu belirtilen saldırganların yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi. Görgü tanıkları, camı tekmeyle kıran saldırganların koşarak bölgeden uzaklaştığını söyledi.

“GEREKEN CEVABI SANDIKTA VERECEĞİZ”

Saldırı sırasında büronun kapalı olduğunu belirten büro sorumlusu Yüksel Macaroğlu, “Polis haber verdi. Bilinçli olarak yapılmış bir saldırı” dedi. Olaydan haberdar olunca büroya gelen CHP Efeler İlçe Başkanı Bayram İnci, saldırıyı kınadığını belirtip, “Seçimi kazanamayacağını anlayan bizi belirli bir yere çekmeye çalışıyorlar. Ama biz demokrasiyi içselleştirmiş ve demokrasiyi kuran bir partinin mensuplarıyız. Bu nedenle demokrasiden nasibini almamış insanlar bizi bu çamura çekemeyecekler. Biz kararlı bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz. 30 Mart gecesi bu saldırıyı yapanlara Efeler ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanarak vereceğiz” diye konuştu. (DHA)

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more