Reklamsız Sözcü

CHP’den Bakanlık önünde eylem

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları, Çalışma Bakanı Faruk Çelik'i istifaya çağırdı.

android-time 12:53
CHP’den Bakanlık önünde eylem
Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları, Çalışma Bakanı Faruk Çelik'i istifaya çağırdı.

Çalışma Bakanlığı önünde tiyatrolu, balonlu gösteri yapan gençler Ermenk’teki kazada ihmali nedeniyle Çalışma Bakanlığını protesto etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları ;İzmir ve Ankara örgütünden bir grup genç Çalışma Bakanlığının Ankara’daki merkez binası önüne siyah balonlarla gelerek eylem yaptı. Küçük bir tiyatro gösterisi ile madencilerin dramını da yansıtan CHPli gençler, Bakan Faruk Çelik’i istifaya çağırdı.

ÇALIŞMA BAKANLIĞI CHPLI GENÇLERI DINLESE BU KAZALAR OLMAYACAK

Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, eylemde yaptığı konuşmada; ” Bugün buraya Çalışma Bakanlığı yetkilileriyle görüşmeye geldik. Ancak kimse olmadığı için bizi kabul etmediler. CHPli gençlerden korkan Bakanlık yetkilileri anlaşılan o ki binayı boşaltarak gitmişler. Biz daha önce Soma’da yaşanan kazadan sonra da buraya geldik Bakanlığı uyardık. Bizi o gün de dinlemediler. Çalışma Bakanlığı bizi o gün dinleseydi belki de Ermenek olmayacaktı. ” diye konuştu.

“FARUK ÇELİK BİR AN ÖNCE İSTİFA ETMELİDİR.”

Faruk Çelik’i sorumluluğunun gereği olarak bir an önce istifaya çağıran Yıldız, ” Bu çağda bugünkü teknolojik gelişmeler sonucunda ülkemizde halen bu kazalar yaşanıyorsa, bu AKP Hükümetinin yandaşlarının kar hırsının bir sonucudur. Öğle yemeği molasında dışarıda olması gereken işçiler yerin altında evden getirdikleri azıkları yerken öldüler. Bu vahşettir. Bu vahşete, bu katliama sessiz kalmak insanlık suçudur. Bakan Çelik’i bu vebalin altında kalmaması bir an önce istifa etmesi gerekir. ” dedi.
Ankara ve İzmir Gençlik Kolları Üyesi gençler daha sonra üzerinlerinde Soma ve Ermenek’te ölen madencilerin fotoğraflarının asılı olduğu siyah balonları gökyüzüne bıraktı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more