Sözcü Plus Giriş

CHP’den Gürbüz Çapan kararı

Esenyurt Belediye Başkan Adaylığı için Gürbüz Çapan'ın durumu netleşti.

15:45 -
CHP’den Gürbüz Çapan kararı

Yargıtay 5. Ceza Dairesi, eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan’a ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve rüşvet almak’ suçundan İstanbul 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği 5 yıl hapis cezasını onamıştı.

CHP, KESİN KARARINI VERDİ

Bu karar sonrası CHP’nin Gürbüz Çapan’ın adaylığını geri çekeceği yönünde yorumlar yapılmıştı. Ancak bugün İstanbul’un ilçelerinde adayların kesinleşmesinin ardından, CHP Esenyurt Belediye Başkan Adaylığı için Gürbüz Çapan ismi üzerinde kesin karar kılındı.

SON GÜN 18 ŞUBAT

Çapan, cezanın kesinleşmesi halinde belediye başkan adayı olamayacak. CHP yönetiminin Çapan’a verilen bu ceza nedeniyle Esenyurt Belediye Başkan adaylığı için başka bir isim bildirebileceği belirtiliyor. Seçim takvimine göre siyasi partilerin belediye başkan adaylarını YSK’ya 18 Şubat 2014 salı günü saat 17.00’ye kadar bildirmesi gerekiyor.

Çapan, Esenyurt Cumhuriyet Meydanı’nda bir miting düzenlenen mitingde “Birinci göreviniz bu pis suratlıları, kara kalplileri buradan kovmaktır. Ne olursa olsun… Çıkıyor sahte kabadayı kefenle yola çıktığını söylüyor. Niye mahkemelerle, hakimle, savcıyla oynuyorsun? Niye her gün polis tayini yapıyorsun? Hadi ölümü ve kefeni göze almıştın? Ben tabutumu koyuyorum. Tabutumu koyacağım, kaldıracaksınız. Bunu Türkiye, İstanbul, Esenyurt görecek. Önce Esenyurt’u sonra İstanbul’u ve arkasından Türkiye’yi temizleyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more