Reklamsız Sözcü

CHP’den ‘Kadınlar Yaşasın’ kampanyası

Kadın cinayetlerinin protesto edileceği kampanya ile 'farkındalık yaratmak' amaçlanıyor.

android-time 17:06
CHP’den ‘Kadınlar Yaşasın’ kampanyası
Kadın cinayetlerinin protesto edileceği kampanya ile 'farkındalık yaratmak' amaçlanıyor.

Bu kapsamda ilk toplantısını CHP Parti Meclisi Üyesi Yasemin Öney Cankurtaran ve CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan’la Bilecik ‘te yaptı.

Konuşmasında kadına karşı şiddeti eleştiren ve kadın örgütlenmesinin önemini anlatan Dokuzcan kampanya ile ilgili çalışma hakkında bilgi verdi.

Parti Meclisi Yasemin Öney Cankurtaran ise AKP’nin kadına yönelik yaptığı dışlayıcı ve aşağılayıcı algı yönetimi projeksiyonlarının ülkede kadınları eve kapatmaya, iş, kamu ve sosyal alanda dışlamaya yönelik olduğunu ve bu politikaların da kadına şiddeti ve kadın cinayetlerini körüklediğine vurgu yaptı. CHP’li kadınlar olarak bunun karşısında duracaklarını ve mücadeleye devam edeceklerini söyledi. AKP’nin kadın dernek ve vakıflarını devlet bünyesinde kurumsallaştırmaya çalışmasının sebebinin de yine kadının sesini duyurmamak ve kadın hareketlerini kontrol altına almak amaçlı olduğunu söyleyerek CHP olarak hiçbir ayrımcı sese kulak vermeden tek hedefe kilitlendiklerini bu hedefin de 2015 seçimleri olduğunu söyledi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 17:0823.11.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more