Reklamsız Sözcü

CHP’den sarı kravat sorusu

İETT çalışanlarına verilen sarı kravat ve yelek, Mustafa Sarıgül’ü anımsattığı gerekçesiyle değiştirildi

12:06 -
CHP’den sarı kravat sorusu

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, İETT çalışanlarına verilen sarı kravat ve yeleğin, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ü anımsattığı gerekçesiyle değiştirildiği iddialarını gündeme getirdi. Bayraktutan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yazılı yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. Bayraktutan önergesinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İETT çalışanlarına 2 ay önce kışlık lacivert takım elbisenin yanında sarı kravat, sarı yelek verildiğini, ancak daha sonra CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ü anımsatıyor diye kravat ve yeleklerin yasaklanarak, siyah olanlarla değiştirildiğini belirtti. Bayraktutan Başbakan'a, “Basında çıkan haberlerin içeriği doğru mudur? Doğru ise bu konuda ilgililer hakkında her hangi bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz?” diye sordu.

-“SARI GÜLLERİ DE TOPLATMAYI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?”-

İETT personeline 6 bin adet sarı renkte kravat ve yelek dağıtıldığını belirten Bayraktutan, Başbakan Erdoğan'a şu soruları yöneltti:
“Bu kravat ve yeleklere kaç TL para ödenmiştir? Toplatılıp geri alınan sarı kravat ve yeleklerin akıbeti ne olacaktır? Eğer gerekçe doğru ise İstanbul'un çeşitli yerlerindeki park ve bahçelerde ekili bulunan sarı gülleri, sarı papatyaları kaldırmayı düşünüyor musunuz? İstanbul'da faaliyet gösteren sarı renkteki taksilerin renklerini 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden önce değiştirmeyi düşünüyor musunuz?” (ANKA)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more