Reklamsız Sözcü

CHP’den uluslararası eylem hazırlığı

CHPli gençler dünyaya Gezi direnişini anlatacak, diğer ülkelerdeki deneyimleri dinleyecek.

android-time 15:48
CHP’den uluslararası eylem hazırlığı
CHPli gençler dünyaya Gezi direnişini anlatacak, diğer ülkelerdeki deneyimleri dinleyecek.

Ortadoğu ve Avrupa Ülkelerinden gençlerin de katılacağı etkinlikte CHPli gençler Dünyaya Gezi direnişini anlatacak, diğer ülkelerdeki deneyimleri dinleyecek.

“Daha İyisi Mümkün” diyecek Gençler Dünyayı yağmacılardan kurtarmak için ortak eylem çağrısına hazırlanıyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Örgütleri “Daha İyisini İnşa Etmek” İçin #dünyayıişgalet ana başlığıyla 23 Kasım Pazar günü İstanbul'da uluslararası bir programa hazırlanıyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Gençlik Örgütleri Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, “Kentlerde kamusal alanlara yapılan neo-liberal yağmacı saldırılara alternatif; kamucu, eşitlikçi bir yönetim anlayışının inşa edilmesi için neler yapılması gerektiğini tartışacağız. Dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen arkadaşlarımıza Haziran Hareketini anlatacağız. Onlardan da kendi ülkelerinde yaşanan kent muhalefetlerinin pratiklerini dinleyeceğiz. Meselenin iktidar sorunu değil sistem sorunu olduğunu, bu sistemin insan odaklı değil kar odaklı olduğunu ve insanın kendini yeniden değerli hissedebileceği bir sistemin gerekliliğini tartışarak “başka bir dünya'nın mümkün” olduğunu yeniden haykıracağız.” dedi.

ABD Occupy Wall St. Fransa , İngiltere gibi Avrupa Sosyalist Partilerinin genç temsilcileri ve Filistin, İsrail , Tunus'tan katılımcıların CHP Gençlik Örgütlerinin çağrısıyla programa katılacakları öğrenildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more