Reklamsız Sözcü

CHP’li gençlerden cemevi ziyareti

CHP Erzincan Gençlik Kolları, Geçit Beldesi Cemevi'ni ziyaret etti.

android-time 10:41
CHP’li gençlerden cemevi ziyareti
CHP Erzincan Gençlik Kolları, Geçit Beldesi Cemevi'ni ziyaret etti.

CHP Erzincan Gençlik Kolları 30 Ekim 2014 Perşembe günü tertiplemiş oldukları Muharrem Ayı oruç açma yemeğini Geçit Beldesi Cemevi’nde gerçekleştirdi.

Konu ile ilgili CHP Erzincan İl Gençlik Örgütü Başkanı Hakan Çağlar şu açıklamayı yaptı:
“Geçmişten ders alındığını umut ettiğini ve başta ülkemiz olmak üzere, bölgemizde ve dünyanın çeşitli noktalarında süren çatışma ve savaşların sona ermesi için insanlığa büyük görev düştüğünü kaydeden Çağlar, “Muharrem Ayı'nın içinde 10 peygambere, 10 ikramın verildiği özel bir gün de bulunuyor. Bu ayın önemi, fazileti ve tarihi iyi bilinmelidir. Muharrem Ayı'nda tutulan orucun nedeni, Ehlibeyt'in çektiği çilelerin yasını tutmaktır. Bu ayda ihtiyaç sahiplerine yapılacak yardımlar da toplum dayanışması açısından örnek teşkil etmektedir”
680 yılı Muharrem Ayı'nda Hz. Muhammed'in torunu Hz. Hüseyin'in şehit edildiğini hatırlatan Çağlar, “Kerbela olayı bir vahşettir. Burada ölen ve öldüren aynı dinin insanlarıdır. Kardeş kavgasının acısı her zaman daha derinden hissedilmiştir. Bugün de ülkemizde ve bölgemizde kardeş kavgaları yaşanmaktadır. Mazlum ve zalimin savaşı günümüzde de sürmektedir. Kardeş kavgasının yaşanmadığı, yoksulların gözetildiği, bolluk ve bereketin hakim olduğu bir ülkede ve dünyada yaşama özlemimizi Muharrem Ayı nedeniyle çok daha sesli dile getiriyoruz. Bu ay tüm insanların birbirine yakınlaştığı, zulme karşı mazlumun yanında yer aldığı, gönülden dağıtıp, paylaşmanın huzuruna erdiği çok özel bir aydır” diyerek Muharrem Ayı'nın anlam ve önemine değindi. Gerçekleştirilen oruç açma yemeğine CHP'li partili yöneticiler ve geçit halkı katıldı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more