Reklamsız Sözcü

CHP’li vekile Yılın Siyasetçisi ödülü

Telekomcular Derneği Erdoğdu'yu yolsuzluklarla mücadelesinden dolayı Yılın Siyaset Adamı seçti.

android-time 16:03
CHP’li vekile Yılın Siyasetçisi ödülü
Telekomcular Derneği Erdoğdu'yu yolsuzluklarla mücadelesinden dolayı Yılın Siyaset Adamı seçti.

Telekomcular Derneği, CHP İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu'yu, yolsuzluklarla mücadele konusunda yaptığı çalışmalar ve Halk Bankası ile TOKİ yolsuzluklarını, 17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu'ndan çok önce kamuoyunun gündemine taşıdığı için “2013 Yılının siyasetçisi” seçti.

Dernekten yapılan açıklamada, Twitter'daki profilinde kendisini, “CHP İstanbul Milletvekili. Atatürkçü, Sosyal Demokrat, Yolsuzlukla ve Emperyalizmle mücadele ediyor” diye tanımladığına işaret edilerek şöyle denildi:

“TBMM'nin yolsuzluklarla mücadelede öne çıkan mensuplarından birisi. Halk Bankası ve TOKİ yolsuzluklarını 17 Aralık'tan çok önce TBMM gündemine taşıdı. İlk imza sahibi olarak 27 milletvekili arkadaşı ile birlikte yolsuzluk iddialarının araştırılarak alınması gerekli önlemlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırmasına ilişkin önergesi dikkat çekicidir. Ayrıca 2013 yılında 15 yazılı soru önergesi vermiş,4 Meclis Araştırma Önergesini ilk imza sahibi olarak imzalamıştır. 2012 yılında verdiği soru önergeleri arasında fiilen tekel konumunu sürdüren telekomünikasyon firmalarına ilişkin Kamu İhale Kurumu kapsamında yapılan telekomünikasyon hizmet alımı ihalelerine ilişkin soru önergeleri, sektördeki önemli bir soruna parmak basmıştır.”

Açıklamada, Erdoğdu'nun 2013 yılında tam 33 kez TBMM Genel Kurulu'nda söz alarak konuştuğu kaydedilerek, “Bütçe görüşmeleri sırasında yolsuzluk üzerine yaptığı konuşmalar, yolsuzlukla mücadele arşivinde yerini alması gereken niteliktedir” denildi.

CHP Kriz Masası Başkanı da olan Erdoğdu'nun Twitter'ı iyi kullanan bir siyasetçi olduğu ve 50 bin civarında takipçisi olduğu ve Birgün Gazetesi'ndeki köşesinde de yolsuzluklarla mücadeleyi sürdürdüğü vurgulanan açıklamada, “Aykut Erdoğdu, tüm bu özellikleri nedeniyle ‘2013 yılının Siyaset Adamı' seçildi” denildi.

Erdoğdu'ya ödülü, 15 Şubat Cumartesi günü Ankara Holiday Inn Otel'de düzenlenecek tören ile verilecek.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more