Sözcü Plus Giriş

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı kim?

"CHP'nin Köşk adayı Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç mı?"

07:56 -
CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı kim?

Dün akşam CNN TÜRK’te yayınlanan Ankara Günlüğü programına katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gazeteciler Hande Fırat, Hüseyin Yayman ve Utku Çakırözer’in sorularını yanıtlayan Erdoğan Toprak, Cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP ile ittifak yapılacağı iddialarına ‘sanmıyorum’ yanıtını verdi. Toprak, “CHP’nin Köşk adayı Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç mı?” sorusuna da cevap verdi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı kim?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Cumhurbaşkanlığı seçiminin partiler üstü bir olay olduğuna dikkat çekerek “ Halk kimi istiyorsa adayımız o olur. Toplumun tamamını kucaklayacak bir isim olmasını arzu ediyoruz. Herkesin asgari müştereklerde üzerinde birleşeceği bir aday olmalı.” diye konuştu.

CHP’nin adayı Haşim Kılıç mı?

Halkın nabzını tutacak argümanlarla adayın belirleneceğini ifade eden Toprak, “ Anket ve kamuoyunun bize sunacağı isimlerden birini Cumhuriyet Hakl Partisi olarak destekleyeceğiz.Ben konuşmamın başında topluma soracağımızı ifade ettim. Şimdi ben kafamdaki söyleyip topluma dayatırsam o zaman topluma sormamış olurum. Bugünkü iktidar partisinin düşmüş olduğu duruma düşeriz” şeklinde konuştu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 09:00 14.04.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more