‘Cinsel istismar’ sanığına 20 bin lira kefaletle tahliye

14 yaşındaki çırağa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 12 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan 20 yaşındaki E.D., 20 bin lira kefaletle tahliye oldu.

‘Cinsel istismar’ sanığına 20 bin lira kefaletle tahliye

Erzurum’da, yardım için çağırdığı komşu dükkandaki 14 yaşındaki çırağa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 12 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan 20 yaşındaki E.D., 20 bin lira kefaletle tahliye oldu.

Olay, geçen 9 Mart günü merkez Yakutiye İlçesi’ndeki bir oto elektrik işyerinde meydana geldi. E.D., yan komşu dükkanda çalışan M.M.’yi eşya taşımaya yardım etmesi için yanına çağırdı. İddiaya göre E.D., burada M.M.’nin ağzını kapatarak eşofmanını ve iç çamaşırını zorla çıkardı ve cinsel istismarda bulundu. M.M., olayı ailesine anlattı. Şikayet üzerine gözaltına alınan E.D., tutuklandı.

E.D. hakkında ‘çocuğun basit cinsel istismarı’ suçundan 4.5 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Hakim karşısına çıkarılan M.M. iddiaları kabul etmeyerek, suçsuz olduğunu söyledi. Psikolog eşliğinde ifadesi alınan M.M. ise, 2012 yılında da E.D.’nin arkasından geldiğini, sonra da boğazını tutup, tehdit ettiğini ileri sürdü. Olay günü ise E.D.’nin yardım için kendisini dükkana çağırdığını belirten M.M. “Dükkanda küçük bir yazıhane var. Bana ‘oraya git geliyorum’ dedi. Daha sonra geldi ve boğazımı sıktı. Üzerimde bulunan kırmızı eşofmanı indirdi” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık E.D.’nin 20 bin lira kefaletle serbet bırakılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...