‘Çocuklarım annelerini özlüyor’

Evi terk eden eşe 'dön' çağrısı

‘Çocuklarım annelerini özlüyor’

Antalya’nın Finike İlçesi Hasyurt Mahallesi’nde 3 kızıyla yaşayan 45 yaşındaki Musa Cansever, yaklaşık 9 ay önce evi terk eden eşine, “Çocukların seni çok özlüyor” diyerek ‘dön’ çağrısı yaptı.

Finike Hasyurt’ta 6, 10 ve 11 yaşında kızlarıyla yaşayan fayans ustası Musa Cansever, 13 yıllık eşi 29 yaşındaki Sevda Cansever’in geçen 14 Şubat’ta evi terk ettiğini söyledi. Eşinin, ağabeyinin oğluyla kaçtığını iddia eden Musa Cansever, “Arabistan’da işsiz olan ağabeyimin oğlu yanımıza gelerek bir süre kaldı. Kendine berber dükkanı açtım. Ev tuttum. 7 ay baktım, sahip çıktım. Ama o eşime göz koydu. Birlikte kaçtılar. Eşimin orada mutlu olduğunu zannetmiyorum. Olayın ardından ağabeyim de üzüntüsünden 2 kez felç geçirdi” dedi.

‘ÇOCUKLARIM ANNELERİNİ ÖZLÜYOR’

14 Şubat Sevgililer Günü’nde eşiyle keyifli bir akşam geçirdiklerini ve kutlama yaptıklarını kaydeden Musa Cansever, ertesi sabah eşinin kaçmasıyla büyük hayal kırıklığı yaşadığını aktardı. Kızları, 11 yaşındaki Aylin, 10 yaşındaki Nuray ve 6 yaşındaki İrem’in annelerinin evi terk etmesinden sonra boynu bükük kaldığını belirten baba Cansever, “Çocuklarım yaş olarak anne ilgisine muhtaç. İmkanlarım ölçüsünde en iyi şekilde bakmaya çalışıyorum. Öğlen eve gelip karınlarını doyurup, tekrar inşaata dönüyorum. Akşam da yemeklerini yedirip dersleriyle ve ihtiyaçlarıyla ilgileniyorum. Ama anne sevgisi başka, onu özlüyorlar” diye konuştu.

‘AFFETMEYE HAZIRIM’

Eşine hiç el kaldırmadığını vurgulayan Musa Cansever, onu affetmeye hazır olduğunu kaydetti. Cansever, “Evi terk ettikten sonra kendisiyle bir kez görüştük. Dönmeye utandığını tahmin ediyorum. Belki de kendisine zarar vereceğimi düşünüyor ancak asla böyle bir niyetim yok. Eğer burada yaşamak istemiyorsa istediği yere gideriz. Ağabeyimin oğluyla birlikte yaşadığı sürece çocuklarımı ona veremem. Çocuklarımın başka bir adamın yanında yetişmesine izin veremem” şeklinde konuştu.

‘KÜÇÜK KIZIM HASTA’

Küçük kızı İrem’in kalbinde delik, beynine giden damarların birinde de daralma olduğunu vurgulayan Musa Cansever, “Yaklaşık 1 yıl tedavisiyle ilgilendim. İlacının kutusu 1200 TL. İlacı devlet karşılamıyor. Bir süredir de kullanmıyoruz. İhtiyaç olursa tekrar kullanacağız. Ama hem hasta olan kızımın hem de diğer kızlarımın anne ilgisine ihtiyacı var. Eşim, benimle yeniden birlikte olmak istemiyorsa bile zaman zaman gelip onlarla vakit geçirebilir” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...