Reklamsız Sözcü

Damadın katil zanlısı yakalandı

Olaydan 26 gün sonra İstanbul'da yakalandı.

android-time 10:27
Damadın katil zanlısı yakalandı
Olaydan 26 gün sonra İstanbul'da yakalandı.

Habip ATAM-SÖZCÜ
Trabzon’da düğününde öldürülen damat Serkan İhtiyar’ın katil zanlısı Raşit Genç, olaydan 26 gün sonra İstanbul’da yakalandı. Katil zanlısı Genç’in, kuzeni Serkan İhtiyar’ı en mutlu gününde öldürmeyi planladığını daha önce söylediği öne sürüldü.
Trabzon Of’da, 2 Eylül 2014 akşamı bir düğün salonunda kıyılan nikahla Serkan İhtiyar (26) ve Fatmanur Marangoz hayatlarını birleştirmişti.

Damat İhtiyar, arkadaşlarıyla düğünün sonlarında horon oynadığı esnada arkasından yaklaşan kuzeni Raşit Genç  (18) tarafından silahla vurulmuştu. Silahtan çıkan kurşunlarla damat Serkan İhtiyar ağır şekilde yaralanırken, seken kurşunlardan 3 kişi de hafif şekilde yaralanmıştı. Damat Serkan İhtiyar, kaldırıldığı KTÜ Farabi Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti. Cinayeti işleyen Raşit Genç, olay sonrası kaçarken, yakalanması için çalışma başlatılmıştı. Genç, olaydan 26 gün sonra dün akşam İstanbul’da polis ekipleri tarafından yakalandı. Genç’in emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

4 YILDIR HUSUMET BESLİYORDU

Raşit Genç’in damat Serkan İhtiyar’ı en mutlu gününde öldüreceğini daha önce söylediği, ağabeyi Özkan Genç’in Serkan İhtiyar’ın kullandığı aracın çarpması sonucu 4 yıl önce hayatını kaybetmesi nedeniyle husumet beslediği öğrenildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more