Sözcü Plus Giriş

‘Dolandırılacaksın’ deyip dolandırdılar!

Bilecik'teki olayda bir kişiyi "seni dolandırmaya çalışan kişiler var" diyerek dolandırdılar

10:53 -
‘Dolandırılacaksın’ deyip dolandırdılar!

Bilecik’in Gölpazarı ilçesindeki bir kişiyi cep telefondan arayarak “Seni dolandırmaya çalışan kişiler var”, başka bir kişiyi de “Kişisel bilgilerin ve banka hesapların örgütün elinde” diyerek dolandıran şüphelilerden 1’i tutuklandı, diğer şüpheli aranıyor

Bilecik’in Gölpazarı ilçesindeki bir kişiyi cep telefondan arayarak “Seni dolandırmaya çalışan kişiler var”, başka bir kişiyi de “Kişisel bilgilerin ve banka hesapların örgütün elinde” diyerek dolandıran şüphelilerden 1’i tutuklandı, diğer şüpheli aranıyor.

Edinilen bilgiye göre, kendisini polis olarak tanıtan R.Ö, Gölpazarı ilçesindeki İ.A’yı cep telefonunda arayıp, “seni dolandırmaya çalışan kişiler var” dedi. R.Ö, olayın takibini yapmak için, İ.A’dan, verdiği hesap numarasına 7 bin 500 lira yatırmasını istedi.

Bankadan 7 bin 500 lira kredi çeken İ.A, belirtilen hesap numarasına parayı yatırdı. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan İ.A, İlçe Emniyet Amirliğine başvurdu. Ekipler, Bursa Emniyet Müdürlüğü ile yaptığı görüşme sonucu banka hesap numarasından kimliğini tespit ettiği R.Ö’yü gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen R.Ö, tutuklandı.

Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru olarak tanıtan kişiler, aynı ilçedeki E.Ç’yi telefonla arayıp “kişisel bilgilerin ve banka hesapların örgütün elinde” diyerek bunların araştırılması ve yakalanması için 6 bin lirayı posta havalesi yapmasını istedi. Bunun üzerine E.Ç, söz konusu parayı posta havalesi yaptı.

Dolandırıldığını anlayan E.Ç, İlçe Emniyet Amirliğine giderek şikayette bulundu. Yapılan çalışmalar sonucu kimliği tespit edilen şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

İlçe Emniyet Amirliğince yapılan açıklamada, kentte iki haftadır, “ben savcıyım, emniyet görevlisiyim” diye tanıtan dolandırıcıların, 100’den fazla kişiyi telefonla aradığı ve dolandırmak istediklerinin belirlendiğini, vatandaşların söz konusu olaylara karşı duyarlı olmaları uyarısında bulunuldu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more