Ege Denizi’nin ortasında böyle bulundular!

Plaj botuyla denize açılan 4 kaçak kurtarıldı.

Ege Denizi’nin ortasında böyle bulundular!

Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı botların Ege Denizi’ndeki devriye görevi sırasında toplam 60 kaçak göçmen yakalandı.

Denizin ortasında küçük lastik bottaki 4 mülteci ise kurtarılmayı beklerken bulundu.

İstanbul'da tekne faciası!İstanbul’da tekne faciası!

Sahil Güvenlik ekiplerinin deniz devriyesinde Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Müsellim Geçidi’nde tamamı küçük bir lastik botun içinde çaresizce bekleyen dört mülteci görüldü. Ekipler çocukların plajda oynadığı şişirme botlara benzeyen bottaki dört erkek Afgan göçmeni kurtarıp kıyıya çıkardı.

Bu sabah saat 07.55 sıralarında bir göçmen yakını tarafından Muğla ili, Marmaris ilçesi açıklarında, içerisinde göçmenlerle birlikte lastik botun battığı ihbarı üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri saat 08.15’te süratle bölgeye intikal ederek arama kurtarma faaliyetlerine başladı. Denizde yarı batık bir tekne bulunurken 5 göçmen denizden, 6 göçmen sahilden ve 1 göçmen de İncirli Adası üzerinde sağ olarak kurtarıldı. Yapılan incelemelerde 10 erkek, 1 kadın ve 1 erkek çocuk olmak üzere toplam 12 göçmenin tamamının Suriye uyruklu olduğu tespit edildi. Suriyeli kaçakları götüren tekne batınca kaçan, göçmen kaçakçısının yakalanması için operasyon başlatıldı.

İzmir’in Çeşme ilçesi, Küçükbahçe önlerinde de 18 erkek, 10 kadın, 16 erkek çocuk olmak üzere 43 Afganistan ve 1 Myanmar uyruklu toplam 44 göçmen Sahil Güvenlik tarafından kurtarıldı.
İZMİR, (DHA) –

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...