Sözcü Plus Giriş

Erdoğan “İçimizden hainler çıktı”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Mecidiyeköy- Mahmutbey Metro Hattı" temel atma töreninde konuştu.

15:33 -
Erdoğan “İçimizden hainler çıktı”

KONUŞMADAN SATIRBAŞLARI:

İnşallah 30 Mart'tan sonra sizlerin desteğiyle bu hizmetler, aynı sevda ile daha da artarak devam edecek. Çünkü İstanbul'da yapacağımız daha çok iş var. Üçüncü havalimanını yapıyoruz. Şimdi burada hemen bir şey söylemem lazım. Bakınız biliyorsunuz bir paralel yapı çıktı ortaya. Bu paralel yapı bir kısım yargıda, bir kısım emniyette işbirliği yapmak suretiyle bizim müteşebbislerimize, iş adamlarımıza yönelik adımlar attılar.

Bakınız üçüncü havalimanının maliyeti 42 milyar dolar. Beş firma ortak olarak bu ihaleyi aldılar. Devlet olarak biz buraya para ödemiyoruz, ödemeyeceğiz. 20 yıl süreyle bu beş firma burayı yapıp çalıştıracak. Kendileri işletecekler ve aynı zamanda da devlete buradan ödemeler yapacaklar.

Şimdi kalkıyor, bu ana muhalefetin genel müdürü, CHP'nin genel müdürü bu ortaklardan bir tanesinin grup toplantısında adını vererek diyor ki, başında bulunduğu filanca STK'dan ayrılması lazım. Dünde söyledim, o girişimcimiz oraya ne devletin ne de senin atamanla gelmedi. O girişimcimiz oraya, oranın üyesi durumunda olan tüm üyelerin oylarıyla geldi. Onlar getirdiler, onlar alırlar.

Senin demenle oradan bu girişimcimiz ayrılmaz, ayrılmamalıdır. Çünkü demokrasi mücadelesi budur. Ama bu adam demokrasiyi bilmiyor ki. bu adam sadece işine gelmeyen yerlerde, talimatlar yağdırıyor. Oradan istifa etmesi lazım. Sen kimsin yahu? Sen işine bak. Bunlar sandıkta alamadıkları için Menderes'i ipe götürenlerin ta kendileridir. Bunlar sandıktan netice alamadıkları için Gezi olaylarının içinde yer alanların ta kendileridir.

Şimdi de paralel yapılanmayla beraber çalışıyorlar. Düne kadar bu kadar veryansın ediyorlardı, ne oldu yahu? Ne kadar çabuk arkadaş oldunuz, dost oldunuz.

‘İÇİMİZDEN HAİNLER ÇIKTI’

Partimizin içinden de bazı ihanet edenler çıktı. Ne yazık ki olumsuz oy kullandılar. 330'u bulamadığımız için anayasa değişikliği reformuna o madde giremedi. Eğer girmiş olsaydı parti  kapatılması gibi bir şey kalmayacaktı. Biz başta Allah'a sonra sizlere güvendik.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:11 09.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more