Sözcü Plus Giriş

Ermenek’i kar bastı

Ermenek'te su baskını nedeniyle mahsur kalan işçilerin bulunduğu özel şirkete ait maden ocağında arama kurtarma çalışmaları kar yağışına rağmen sürüyor.

14:45 -
Ermenek’i kar bastı

AFAD, arama kurtarma çalışmaları kapsamında madenin yüzde 87’sinin tarandığını belirtti

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ermenek’te mahsur kalan işçilerin arama kurtarma çalışmasında maden ocağının yüzde 87’sinin tarandığını belirtti.

AFAD yetkililerinden alınan bilgiye göre, 25 kasım tarihi itibariyle maden sahasında 1692 metrenin taraması gerçekleştirildi. Maden içinin yüzde 13’ünü kapsayan 247 metrelik kısım için çalışmalar sürüyor.

Kazanın yaşandığı günden itibaren nefeslik ve desandre bölümlerinden başlayarak devam eden çalışmalarda alanın yüzde 87’sininin taraması gerçekleştirildi.

Öte yandan AFAD, 8 işçinin arama kurtarma çalışmasıyla ilgili grafik ve görüntü yayınladı. Görüntülerde, desanre bölümünde işçiler, arkadaşlarına ulaşabilmek için yoğun çaba sarf ediliyor.

İşçilerin bir kısmı kazmalarla kömür karışımlı toprağı kazarken diğer işçiler de küreklerle vagonlara dolduruyor. İlerleme sağlanan yerlerde başka bir grup işçi de tahkimat çalışması yapıyor

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more