Reklamsız Sözcü

Ezgiler öğretmenler için okundu

Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Yıldız Kenter Tiyatro Salonu’nda bir konser düzenlendi.

android-time 10:28
Ezgiler öğretmenler için okundu
Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Yıldız Kenter Tiyatro Salonu’nda bir konser düzenlendi.

Rize ve Karadeniz Kültür Sanat Derneği Karadeniz Türkü Topluluğu tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Yıldız Kenter Tiyatro Salonu'nda bir konser düzenlendi.

Bu yıl 6'ıncısı düzenlenen “Dalga dalga Karadeniz” adlı geceye Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkan Vekili Mehmet Kartal, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ali Buçan, Rize Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Babal ve çok sayıda Karadenizli vatandaş katıldı.

Tek ses, tek yürek oldular
Öğretmenler için şiirlerin okunduğu gecede birbirinden güzel Karadeniz ezgileri hep bir ağızdan söylendi. Salonu dolduran Karadenizli hemşeriler Abdullah Gündüz yönetimindeki Karadeniz Türkü Topluluğu'nun seslendirdiği şarkı ve türkülerle gece boyu keyifli saatler yaşadı.
Babal, gecede desteklerinden dolayı Başkan Yaşar'ın boynuna Rize bezinden bir şal takarak teşekkür etti. Karadeniz'in, coğrafyasıyla, tabiatıyla, insanıyla ve türküleriyle ayrı bir güzelliği olduğunu söyleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar konuşmasında Karadeniz insanının önemini, kurtuluş mücadelesindeki üstün çabalarını, Nazım Hikmet'ten bir dörtlük okuyarak anlattı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more