Facebook’tan Ebola için yardım butonu

Facebook'a ebolayla mücadele için yardım butonu ekleniyor.

Facebook’tan Ebola için yardım butonu

Facebook’tan yapılan açıklamada, virüsün etkili olduğu Liberya, Gine ve Sierra Leone’daki çeşitli bölgelere, aksayan telefon ve internet hizmetlerini desteklemek amacıyla 100 uydu iletişim ağı kurulduğu belirtildi.

Batı Afrika’yı etkisi altına alan virüsle mücadele için yardım yapmak isteyen Facebook kullanıcılarının, ilerleyen haftalarda hesaplarında bağış butonu göreceği ifade edilen açıklamada, kullanıcıların bağışlarının kar amacı gütmeyen Uluslararası Sağlık Grubu, Uluslararası Kızılhaç Federasyonu ve Kızılay Topluluğu ile Save the Children’a (Çocukları Kurtarın) yapabileceği kaydedildi.

25 MİLYON DOLAR BAĞIŞTA BULUNMUŞLARDI

Facebook’un kurucusu ve üst yöneticisi Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, ebola salgınıyla mücadele için geçen hafta ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Vakfına 25 milyon dolar bağışta bulunmuştu.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), ebola salgınında ölenlerin sayısının 4 bin 922’ye yükseldiğini açıklamıştı. DSÖ, 23 Ekim’e kadar büyük kısmı Batı Afrika’da yer alan Liberya, Gine ve Sierra Leone’de olmak üzere 10 bin 141 ebola vakası tespit edildiği bilgisini vermişti.

AA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...