Gece gazino olan çiğ köfteciye operasyon

Nevşehir’de gündüz çiğ köfte ve döner satılan bir işyerinin, gece saatlerinde içkili gazino olarak kullanıldığı ortaya çıktı.

Gece gazino olan çiğ köfteciye operasyon

İl Emniyet Müdürlüğü’ne 155 hattından, Yeni Mahalle Nar Caddesi’nde bulunan, akşam saatlerine kadar çiğ köfte ve döner satılan bir işyerinin alt katlarına, hava karardıktan sonra çok sayıda insanın geldiği, yüksek sesle müzik çaldıkları, gürültü yaptıkları ve içki içtikleri yönünde şikayetler gitti. Bunun üzerine Asayiş Şubesi ekipleri, M.K.'nin işlettiği dükkanı bir süre takibe aldı. Takip sonucunda şikayetlerin doğruluğunu saptayan ekipler, dün gece geç saatlerde işyerine gitti. Kapalı olan giriş kapısının açılması için yaptıkları çağrıya cevap alamayan ekipler, kırarak içeriye girdi.

Giriş katın altında bulunan iki katta Türk, Afgan, İran ve Iraklı oldukları saptanan 28 kişilik, kadın ve erkeklerden oluşan grubun yüksek sesli müzik eşliğinde içki, nargile ve sigara içerek dans edip uygunsuz hareketlerde bulunduğunu görüldü. Ruhsatı bulunmadığı öğrenilen işyerindeki 28 kişi, kimlik tespit işlemlerinden sonra kapalı mekanda sigara içiminden dolayı idari işlem yapılarak serbest bırakıldı. İşyeri sahibi M.K. hakkında ise ruhsatsız mekanda çalışma, sigara ve alkollü içki servisi suçlamalarıyla kanuni işlem yapılacağı bildirildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...