Reklamsız Sözcü

‘Gökçek ne yapacağını şaşırdı’

Alçın: “Gökçek bu kadar çaresiz mi kaldı da bunlardan medet umuyor? Ne yapacağını şaşırdı” dedi.

11:59 -
‘Gökçek ne yapacağını şaşırdı’

CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın, Ankara'nın çeşitli yerlerine asılan CHP logolu ve Mansur Yavaş fotoğraflı afişlerin Melih Gökçek tarafından astırıldığını tahmin ettiklerini belirterek, “Gökçek bu kadar çaresiz mi kaldı da bunlardan medet umuyor? Ne yapacağını şaşırdı” dedi.

CHP kendisi tarafından astırılmayan afişler konusunda yargıya başvurdu.
İl Başkanı Alçın, yazılı açıklamasında bu tarz afişlerin ikinci kez astırıldığını ifade ederek, “Bir seçim yarışı böyle mi yapılır? Normal olarak söyleyeceği hiçbir şey kalmadı mı?” eleştirilerini yöneltti.

Alçın yazılı açıklamasında şunları söyledi:
“26-27 Şubat tarihlerinde Ankara'nın otobüs duraklarına, bazı köprülere CHP'ya ait olmayan afişlerin, asılmasını kimlerin organize ettiğini çok iyi biliyoruz. Buna tenezzül eden kişinin Melih Gökçek olduğu anlaşılıyor. 2009 yerel seçimlerinde de aynı kişinin ‘Sol gelecek, Gökçek gidecek' yazılı afişleri bilboardlara astırdığını biliyorduk. O dönemden bu yana Gökçek'in huyunun hiç değişmediğini bu seçimde de aynı işleri yaparak bunlardan medet umar duruma geldiğini görüyoruz. Demek ki artık söyleyeceği bir şey kalmamış, tükenmiştir. Bundan medet umarak CHP adayımız Sayın Mahsur Yavaş'ın önünü kesmeye çalışmaktadır. Ama bunda başarılı olamayacağını 30 Mart 2014 akşamı görecektir. “

Alçın, sahte CHP afişleri konusunda, avukatların bugün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more