Sözcü Plus Giriş

Google Olimpiyat İlkeleri’ni yayınladı

İnternet devi Google bugünkü anasayfasını 'olimpiyat ilkeleri'ne ayırdı ve hoş bir doodle ile kullanıcılarını karşıladı.

00:08 -
Google Olimpiyat İlkeleri’ni yayınladı

Arama motoru Google'ın hazırladığı 2014 Kış Olimpiyatları doodle'ı gece saatlerinden itibaren yayına girdi ve dünya genelinde yayına verildi.

2014 Kış Olimpiyatları doodle'ına tıklayan kullanıcılar Olimpiyat İlkeleri ile ilgili arama sonuçlarına ulaşıyor. Ancak Olimpiyat İlkeleri sonuçlarına ulaşmak için doodle'a tıklamanız da gerekmiyor; zira Google Olimpiyat İlkeleri ile ilgili ufak bir açıklamayı doodle'ın hemen altına yerleştirmeyi ihmal etmemiş.

Olimpiyat İlkeleri bölümünde şu satırlar yazıyor: “Spor faaliyetlerine katılmak bir insan hakkıdır. Her birey herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmaksızın, Olimpiyat ruhu içerisinde spor yapma imkanına sahip olmalıdır. Bunu yapmak için dostluk, dayanışma ve fair-play anlayışının hâkim olması gerekmektedir.” – Olimpiyat İlkeleri

GOOGLE NEDEN OLİMPİYAT İLKELERİ DOODLE’U YAPTI ?

Google’ın Olimpiyat İlkeleri doodle’ını hazırlamasında Rusya’da eşcinsellik propagandasını yasaklayan yasanın etkili olduğu bildirildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 00:14 08.02.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more