Sözcü Plus Giriş

Gürsel Tekin’den Habertürk hamlesi!

Tekin, tapelerde isminin geçtiğinin ortaya çıkması üzerine Habertürk yayınına katılacak.

15:05 -
Gürsel Tekin’den Habertürk hamlesi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, TBMM’de gazetecilerin isminin geçtiği kayıtlar ile ilgili soruyu yanıtladı. Tekin, “Hayatımda yüzünü dahi görmediğim Fatih Saraç, telefonda Başbakan’la benimle ilgili konuşmuş. Akşam Habertürk’e katılacak ve merak edilenleri yanıtlayacağım” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Habertürk Yöneticisi Fatih Saraç arasında geçtiği ortaya çıkan telefon görüşmeleri siyasetin gündemine oturdu. Tapelerde, Başbakan’ın Saraç’a “Sarıgül’ün haberlerini vermeyin” dediği görülüyordu. Saraç ise “Sarıgül yerine Gürsel Tekin’i öne çıkarıyoruz” ifadesi vardı.

Gerçek Gündem’in haberine göre Tekin, “Dün gece twitter’ı takip ederken bazı takipçilerimin adımın geçtiği linkleri bana yolladıklarını gördüm. Linkleri açıp baktığımda şoka uğradım” dedi. Tekin şöyle devam etti:

“Tapelerde, (Alo Fatih) olarak anılan Fatih Saraç ile Başbakan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Sarıgül’e ilişkin konuşuyor. Başbakan, her zamanki tavrıyla Sarıgül’e yönelik sansür uygulanmasını istiyor ve (Şunu kesin, bunu kesin, onu koymayın) diyor. Saraç ise durumu toparlamak için benim adımı ortaya atıyor. (Biz Gürsel Tekin’i öne çıkarıyoruz) diyor. Belli ki; o an durumu kurtarmak istiyor. Bu tapeler ortaya çıkınca herkesin ne söyleyeceğimi merak ettiğini gördüm. Sayın Fatih Altaylı da birkaç gün önce beni yayına davet etmişti. Henüz tapeler de yoktu o sıra. Hem davet, hem de tapeler üst üste geldi. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da onayıyla, bu gece saat 21.00’de Habertürk TV’ye çıkıp Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayacağım. Umarım Başbakan da yayını izler. Kim neyi merak ediyorsa onu anlatacağım.

Tekin, “Ama şunu söylüyorum altını çizerek, 30 yıllık siyasal mücadelemde çetelerle mücadele eden siyasetçiyim. Devamını akşam görürsünüz” ifadesini de kullandı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more