Haftanın Sinema Rehberi

28 Kasım haftasında altı yapım vizyona giriyor. İşte sinema severler için derlenen yeni haftanın Sinema Rehberi...

Haftanın Sinema Rehberi

John Wick

ABD yapımı aksiyon filmi 28 Kasım’da vizyonda olacak.

Başrollerini; Keanu Reeves, Willem Dafoe, Bridget Moynahan, Jason Isaacs ve Adrianne Palicki’nin paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; David Leitch ve Chad Stahelski yer alıyor.

IMDB Puanı: 7.8

Film Özeti

Yapılan klasik bir araba hırsızlığı, Rus mafyasının önemli adamlarından birinin oğlunun başını belaya sokacaktır. John Wick, emekliye ayrılmış bir tetikçidir. Emekliliğinin tadını çıkarırken karısının yakalandığı amansız hastalıkla hayatı altüst olur. Karısından kendisine kalan en değerli varlığı ve can yoldaşı köpeğidir. Ancak evine dalan üç gangster onu da öldürür. Gansterlerden biri, mafya babası Viggo Tasarov’un oğlu Josef Tasarov’dur ve John’un daha önce birlikte çalıştığı bir adamdır. Artık kaybedecek hiçbir şeyi de kalmayan John Wick’in tek istediği intikamdır ve New York sokaklarında düşmanlarıyla nefes kesen bir kovalamacanın içine girer.

Gece Vurgunu
Nightcrawler

ABD yapımı gerilim filmi 28 Kasım’da sinemalarda!

Başrollerini; Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Bill Paxton, Riz Ahmed ve Kathleen York’un paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Dan Gilroy yer alıyor.

IMDB Puanı: 8.2

Film Özeti

Hırslı bir genç olan Lou Bloom, Los Angeles’ta polis muhabirliği yapmaya başlar. Sürekli kazaları, cinayetleri ve buna benzer felaketleri kovalayan bir kamera ekibinin de katılımıyla, Lou yavaş yavaş suç dünyasına girmeye başlar. Ve zamanla birlikte seyirci olmakla suçları işleyen olmak arasında sınır giderek belirsiz bir hal alır.

Aşk ve Tutku
Miss Julie

İngiltere ve Norveç ortak yapımı olan dram filmi 28 Kasım’da vizyonda!

Başrollerini; Colin Farrell, Jessica Chastain, Samantha Morton ve Nora McMenamy’in paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Liv Ullmann yer alıyor.

IMDB Puanı: 6.3

Film Özeti

1890 yılında Fermanagh’ta, sıcak bir yaz akşamı evin mutsuz hanımı Julie, hizmetçilerin partisine katılır. Burada karşılaştığı kahya John’dan çok etkilenir. İkili yakınlaşmaya başlarken, bu durum John’un nişanlısı Kathleen’in hiç hoşuna gitmeyecektir.

Ölüm Alfabesi
Ouija

ABD yapımı korku filmi 28 Kasım’da vizyonda olacak.

Başrollerini; Matthew Settle, Shelley Hennig, Douglas Smith, Olivia Cooke ve Robyn Lively’in paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Stiles White yer alıyor.

IMDB Puanı: 4.4

Film Özeti

Çok eski bir cadı tahtasıyla (Ouija) oynarken kendi görüntülerini kaydeden bir genç kız, kısa süre sonra gizemli bir şekilde öldürülür. Kızın yakın arkadaşları, bu tahtayla ilgili bir problemin olduğunu sezerler. Ve kısa sürede anlarlar ki, bazı şeyler oynamak için yapılmamıştır.

Hadi İnşallah

Türkiye yapımı komedi filmi 28 Kasım’da vizyonda olacak.

Başrollerini; Büşra Pekin, Murat Boz, Cezmi Baskın, Şinasi Yurtsever ve Müjde Uzman’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Ali Taner Baltacı yer alıyor.

Film Özeti

PuCCa, hayatının 4 senesini Ankara’da geçirir ama o koca sene boyunca beraber olduğu sevgilisinden de ayrılırak, İzmir’e ailesinin yanına döner. Zor bir ayrılık süreciyle karşı karşıyadır, mutsuzluktan eve kapanır; çalmayan telefonları bekler ve bunalımdai pek çok kadın gibi kendisini yemeye verir! Bu arada ailesi de kendisine yeni bir iş bulup, toparlanması için baskı yapar. Hiç istemeden İzmir’deki bir yerel televizyon kanalıyla iş görüşmesine gider; ve yaşamını değiştirecek yakışıklı ile o gün karşılaşır! “Pekmez” lakabını taktığı ve genç kadını yeniden yaşama döndüren bu yakışıklı ile ne yapıp edip beraber olmayı kafaya koyar… Ama karşısında da zorlu bir rakibesi vardır…

Madagaskar Penguenleri
Penguins of Madagascar

ABD yapımı animasyon filmi 28 Kasım’da vizyonda!

Seslendirmelerini; John Malkovich, Peter Stormare, Benedict Cumberbatch, Ken Jeong ve Sefa Zengin’in paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Eric Darnell ve Simon J. Smith yer alıyor.

IMDB Puanı: 7.5

Film Özeti

Sevimli penguenler Çavuş, Kowalski, Rico ve Asker, güçlerini Dr. Octavius Brine’ın dünyayı yoketme planlarını durdurmak için birleştirir. Onlara The North Wind adlı bir yeraltı örgütü de destek verecektir.

Haftanın Sinema Rehberi Haftanın Sinema Rehberi

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...