Sözcü Plus Giriş

Dabbe serisinin beşinci filminde ana karakterin cinlerle karşılaştığı sahnenin, sinema tarihinde yapılmış en korkutucu sahnelerden biri olduğunu iddia eden Karacadağ, izleyiciler arasından kesinlikle korkmayacağını iddia eden 10 kişiyi sosyal medya üzerinden yapılan müracaatlarla belirleyecek ve Fono Film stüdyolarında özel bir ortamda filmi izletecek. Yabancılara da açık olan bu yarışma, İngilizce altyazılı olarak gösterilecek.

İşte 12 Eyül haftasında ilginç iddiayla gösterime girecek olan Dabbe 5: Zehr-i Cin ve ona eşlik edecek diğer filmler…

Dabbe 5: Zehr-i Cin
D@bbe 5

Türkiye yapımı korku filmi 12 Eylül’de vizyonda olacak.

Başrollerini; Ümit Bülent Dinçer, Nil Günal Çakıroğlu, Murat Seviş, Ömer Duran ve Sultan Köroğlu Kılıç’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Hasan Karacadağ yer alıyor.

Film Özeti

30 yıl önce Anadolu’nun ıssız bir köyünde yaşanmış ve dehşetengiz sırlar barındıran bu unutulmuş vaka,cinler aleminin ürperten zehirli bir öyküsüyle birleşiyor. Kocası Ömer’le mutlu bir hayat sürmekte olan Dilek için sakin ve sıradan geçen aydınlık günler, cehennem fırtınalarının gölgelerine gizlenmiş adı anılmaz cinnilerin ani bir saldırısıyla kararır.Herşey;Dilek’in bir rüyasıyla başlar.Bu rüyada Belirsiz suretler; şeytana dair bir takım sırları Dilek’in kulağına fısıldadıktan sonra ona musallat olmuşlardır.Kocası Ömer,rüyayı Dilek’in birkaç gün önce yaşadığı bir hırsızlık olayının psikolojik yansıması olarak görse de,Dilek kendisine git gide yaklaşan ve habis fısıltılarla onu bilinmez bir aleme doğru sürükleyerek sır fısıldayan bu cinnileri artık hissetmeye başlamıştır.Korku şiddete dönüşmeye ve Dilek bedeninin kontrolünü kaybetmeye başlayınca, Cinler alemiyle ilgili ilim sahibi bir kişi olan Bitlis’li Belkıs Hoca’dan yardım almaya başlarlar.Kendine has yöntemlerle cinlerle temas kurabilen Belkıs Hoca,karşılaştığı bu vakanın tarihteki en korkunç bir cin kabilesiyle ilgili olduğunu anlayınca şok geçirir.Rüyalar yoluyla insan kanına giren ve orada bir zehir gibi dolanan bu cin kabilesini, musallat oldukları ruhlardan uzaklaştırmak neredeyse imkansızdır! Zaman,Dilek için karanlık bir boyutun tesiri altına girdikçe,çaresizlik yerini teslimiyete bırakacak mıdır? İyi bir hayat süren,sıradan Bir insanın geçmişindeki karanlık anlar, geleceğini nasıl lanetler? Kana hükmeden zehr-i cin ve şeytanın en kindar kabilesi Dilek’in ruhunu neden kemirmektedir?

 

Hedefteki Adam
The November Man

ABD yapımı gerilim filmi 12 Eylül’de vizyonda olacak!

Başrollerini; Pierce Brosnan, Olga Kurylenko, Dominic Cooper, Bill Smitrovich ve Luke Bracey’in başrollerini paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Roger Donaldson yer alıyor.

Film Özeti

Başarısız bir davanın ardından işinden ayrılan emekli bir CIA ajanı olan Devereaux (Pierce Brosnan), çok özel bir görev için tekrar göreve çağrılır. Ancak bu zorlu görevde eski öğrencisi ile karşı karşıya gelecek, yüksek mevkilerdeki CIA yetkilileri ve Rusya’nın yeni seçilmiş devlet başkanını da içine alan bir komplonun ortasına düşecektir.

 

Açık Pencereler
Open Windows

ABD, İspanya ve Fransa ortak yapımı olan gerilim filmi 12 Eylül’de vizyonda!

Başrollerini; Elijah Wood, Sasha Grey, Neil Maskell, Trevante Rhodes ve Jaime Olías’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Nacho Vigalondo yer alıyor.

Film Özeti

Nick, o gece itibariyle dünyanın en şanslı adamıdır çünkü bir kaç saat sonra en ateşli aktristlerden birisi olan Jill Goddard ile tanışma şansı yakalamıştır. Online bir yarışmada ödül alarak, yeni filminin tanıtımında Jill ile tanışacak ve bir akşam yemeği yiyecektir. O sırada Nick'e, Chord adında kendisini film pazarlayıcısı olarak tanıtan bir kişiden telefon gelir, Jill görüşmeye gelemeyecektir ve randevuyu iptal etmiştir. Chord, Nick'e bu durumu toparlayabileceğini ve gecenin geri kalanında Jill'i kişisel bilgisayarından takip edebileceğini söyler ve hacklediği bilgisayardan Jill'i canlı canlı izlettirir. Ancak durum kontrolden çıkar, Jill’i içine düştüğü zor durumdan kurtarabilecek tek kişi Nick’tir.

 

Derin Kabus
As Above, So Below

ABD yapımı gerilim filmi 12 Eylül’de vizyonda!

Başrollerini; Ben Feldman, Perdita Weeks, Edwin Hodge, François Civil ve Marion Lambert’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; John Erick Dowdle yer alıyor.

Film Özeti

Fransa’nın başkenti Paris sokaklarının altında, sayısız ruhun ebedi istirahatgahı olan ve kilometrelerce uzanan yeraltı tünelleri boyunca mezarları bulunur. Bir kaşif ekibi, 6 milyon cesedin bulunduğu düşünülen kemik labirentine girdiğinde bu ölüler şehrinin barındırdığı sırrı ortaya çıkarır. Bir delilik ve dehşet yolculuğu olan ‘As Above, So Below', hepimizin peşini bırakmayan kişisel şeytanları ortaya çıkarmak üzere insan ruhunun derinliklerine ulaşıyor.

 

Arabani

İsrail yapımı dram filmi 12 Eylül’de vizyonda olacak.

Başrollerini; Eyad Sheety, Daniella Niddam, Tom Kelric’in paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Adi Adwan yer alıyor.

Film Özeti

Joseph, mensubu olduğu mezhebin din kurallarına uymamış ve Yahudi bir kadınla evlenmiştir. Bu nedenle köyüne yıllarca dönemeyen Joseph, 40 yaşında ve artık eşinden ayrılmış bir adamdır. Kurallara karşı geldiği için çocukları da artık Dürzi kabul edilmemektedir. Bu durum annesi Afifa’yı rahatsız eder ve Joseph’in dönüşünden başta hiç haz etmez. Ancak daha sonra düşüncelerinde bir değişiklik olur ve 17 yıl sonra yeniden kavuştuğu oğluna ve ailesine kucak açar. Yine de bu birleşme, köy halkının yoğun tepkisini çeker. Joseph’in oğlu Eli, dışlanmanın verdiği öfkeyle kimliğini daha çok açığa vurmaya başlar ve agresif tavırlarıyla dikkat çeker. Yahudi kıyafetleriyle ortalıkta dolaşır. Joseph’in annesi Afifa da aldığı kararla birlikte zor durumda kalır. Dua etmek için girdiği Dürzi şapeline alınmaz. Joseph’in kızı Smadar ise karşı köyün 18 yaşındaki delikanlısı Samir’e aşık olmuştur ve onunla bir araya gelmenin yollarını aramaktadır. Joseph de köyden insanlarca saldırıya uğrar, evlerine tehdit mesajları gönderilir. Hatta iki gün içinde evi terk etmezlerse kötü şeyler olacağına dair haberler alırlar ve sinirler iyice gerilir.

 

Sokak Dansı 5: Rüya Takımı
Step Up: All In

ABD yapımı müzikal film 12 Eylül’de vizyonda olacak.

Başrollerini; Adam G. Sevani, Briana Evigan, Alyson Stoner, Ryan Guzman ve Izabella Miko’nun paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Trish Sie yer alıyor.

Film Özeti

Sean Los Angeles’taki dans seçmelerine ekibi The Mob ile Miami’den gelir, ancak şansları yaver gitmeyince ekip dağılır. Buna rağmen Sean kalıp şansını tekrar denemeye karar verir, Las Vegas’taki bir yarışmadan haberdar olduktan sonra oraya gitmek için ekibini oluşturmaya başlar. Moose ve Andie’nin yanı sıra başka dansçıları da yanına alarak Lmmental adlı yeni bir grup kurarlar. Ancak Las Vegas’a vardığında bir sürprizle karşılaşır, eski ekibi The Mob da oradadır.

 

Kim Takar!
N’importe qui

Fransa yapımı komedi filmi 12 Eylül’de vizyonda!

Başrollerini; Rémi Gaillard, Patrick Raynal ve Franc Bruneau’nun paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Raphaël Frydman yer alıyor.


Film Özeti

Remi Gayyar, özellikle spor alanlarında trollük ve provakatörlük yapan bir adamdır. Video izleme sitelerinde milyonlarca kişinin izlediği, tüm dünyanın tanıdığı biridir. Ancak hayatın böyle devam etmeyeceğini düşünür ve evlenir. Bir otoparkta çalışmaya başlar, trollüğü bırakır, yakında bir çocuğu da olacaktır. Ancak 16 yaşındaki bir hayranının onu taklit ederken geçirdiği kaza, onu yeniden eski hayatına davet edecektir.

 

Stajyer Mafya

Türkiye yapımı komedi filmi 12 Eylül’de vizyonda olacak.

Başrollerini Naz Elmas, Hilmi Cem İntepe, Lemi Filozof, Abidin Yerebakan ve Bay J’nin paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Eray Koçak yer alıyor.

Film Özeti

Çocukluktan beri arkadaş olan Birol ve Ayhan, hiç istemedikleri halde mafya işlerine bulaşırlar. Hiç anlamadıkları mafya işleri sırasında komik maceralar yaşarlar.

 

Yayınlanma Tarihi:10:02,