Sözcü Plus Giriş

Haftanın Sinema Rehberi

Aksiyon dolu filmler bu hafta da izleyiciyle buluşuyor. İşte Eylül ayının son filmlerinden derlediğimiz Haftanın Sinema Rehberi...

10:17 -
Haftanın Sinema Rehberi

Adalet
The Equalizer

ABD yapımı gerilim filmi 26 Eylül’de vizyonda olacak.

Başrollerini; Denzel Washington , Chloë Grace Moretz , Haley Bennett , Bill Pullman , Marton Csokas’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda; Antoine Fuqua yer alıyor.

 

Film Özeti

Robert McCall eski bir Black Ops askeridir. Sahte bir ölüm hazırlayarak Boston’da yaşamaya başlayan Robert McCall, emeklilik zamanlarının keyfini çıkartırken, Teri isminde bir kızı kurtarması gerekmektedir. Kurtarması gerektiği kız yüzünden Rus mafyasıyla birlikte karşı karşıya gelecektir.

Aşka Dair
A Case Of You

ABD yapımı romantik komedi filmi 26 Eylül’de vizyonda olacak.

Başrollerini; Brendan Fraser , Justin Long , Sienna Miller , Sam Rockwell , Evan Rachel Wood’un paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise Kat Coiro yer alıyor.

 

Film Özeti

Genç bir yazar olan Sam, bir kafede tanıştığı Birdie’yi etkileyebilmek için internet üzerinden yarattığı bir profille kendini oldukça abartılı bir şekilde tanıtır. Ancak Birdie’nin Sam’e aşık olmasıyla işler karışır. Sam, ona söylediği doğru olmayan sözlerin arkasında durmak zorunda kalacaktır.

 

Temmuz Soğuğu
Cold in July

ABD ve Fransa ortak yapımı gerilim filmi 26 Eylül’de sinemalarda!

Başrollerini; Michael C. Hall , Vinessa Shaw , Sam Shepard , Don Johnson , Nick Damici’nin paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Jim Mickle yer alıyor.

 

Film Özeti

Doğu Texas'ta küçük bir kasabanın sakinlerinden Richard Dane'in nefsi müdafaa için bir cinayet işlemek zorunda kalışının hikayesi. Başına gelen korkunç olaydan sonra Dane, eski bir suçlu ve vurduğu adamın babası olan Ben Russel'la tanışır. Ancak küçük kasabadaki yozlaşma ve paranoya bu iki can düşmanın arasında beklenmedik bir işbirliğine sebep olur. Suçun canlarını yaktığı iki adama, Dane'in inatçı karısı ve Houston'ın kıraç arazilerinde domuz yetiştiren garip bir dedektif yardımcı olur. Her şey bitmeden önce bu garip ekip, hayal bile edemeyecekleri kadar büyük, karanlık ve tehlikeli bir sırrı açığa çıkarırlar.

 

Aşk Tarifi
The Hundred-Foot Journey

ABD yapımı komedi filmi 26 Eylül’de vizyonda olacak.

Başrollerini; Helen Mirren , Juhi Chawla , Charlotte Le Bon , Om Puri , Manish Dayal’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Lasse Hallström yer alıyor.

 

Film Özeti

Çok yetenekli bir aşçı olan Hasan Kaddam, ülkesindeki siyasi kargaşanın annesinin ölümüne sebep olması üzerine Hindistan’ı terkeder ve Fransa’ya göç eder. Burada yeni tanıştığı Marguerite’in de cesaretlendirmesiyle bir Hint restoranı açar, ancak restoranın tam karşısında bulunan Madam Mallory’nin lüks restoranı, aralarında amansız bir rekabetin doğmasına neden olacaktır.

 

Ben O Değilim

Türkiye, Yunanistan, Almanya ve Fransa ortak yapımı olan dram filmi 26 Eylül’de vizyonda!

Başrollerini; Rıza Akın , Ercan Kesal , Maryam Zaree , Mehmet Avcı , Nihat Alptekin’in paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Tayfun Pirselimoğlu yer alıyor.


 

Film Özeti

Orta yaşlarını süren bekar Nihat bir hastanenin kantininde çalışmaktadır. Genç Ayşe ise aynı kantinde mesai arkadaşıdır. Bir akşam Ayşe, Nihat'ı evine akşam yemeğine davet eder. Nihat Ayşe'nin hapisteki kocası yüzünden etrafta dedikodu çıkacağından endişe etse de daveti kabul eder. Fakat evde gördüğü bir düğün fotoğrafı Nihat'ı alt üst edecektir zira Ayşe'nin kocası kendisine ikizi kadar çok benzemektedir. Bu garip ilişki Nihat'ın sıradan hayatında tahmin edemeyeceği değişikliklere yol açacaktır.

 

Siccin

Türkiye yapımı korku filmi 26 Eylül’de vizyonda olacak.

Başrollerini; Pınar Çağlar Gençtürk , Merve Ateş , Toygun Ateş , Şeyda Terzioğlu , Koray Şahinbaş’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Alper Mestçi yer alıyor.

 

Film Özeti

Kelime anlamı olarak kafirlerin günahlarının kaydedildiği defter anlamını taşıyan Siccin filminde, Öznur’un çocukluktan beri sevdiği teyzesinin oğlu Kudret ile birlikte olabilmek için Kudret’in eşi Nisa’ya büyü yaptırması ve cinin Nisa’yı ele geçirmesi konu ediliyor. Bu cinin musallat ettiği lanet nedeniyle 5 yatsı içinde Nisa ve onun kanından olan herkes ölecektir.

 

Biz Babasız Büyüdük

Türkiye yapımı dram filmi 26 Eylül’de sinemalarda.

Başrollerini; Umut Kurt , Burcu Binici , Burç Kümbetlioğlu’nun paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Ahmet Çadırcı yer alıyor.


 

Film Özeti

Babası askerde olan Alim, utangaç ve duygusal bir çocuktur. Bir gün babası kasabaya tayin edilen Selma'nın sınıfa gelmesiyle Alim'in hayatı değişecektir. Alim ve Selma'nın arkadaşlıklarının ilerlemesi üzerine çocuklar “Alim, Selma'yı seviyor” diye dedikodu çıkartırlar. Çocukların yaptıkları şakalara bir türlü engel olamayan Alim, bütün olanlardan sorumlu gördüğü Selma'yı istemeden kendinden uzaklaştırır. Eğer ondan uzaklaşırsa bu zor durumdan kurtulacağına inanmaktadır. Alim yıllar sonra bir tatil yerinde çocukluk aşkına rastlar, ama o eski çocukluk yılları artık geride kalmıştır.

 

Kutu Cüceleri: Yaratıklar Aramızda
The Boxtrolls

ABD yapımı animasyon filmi 26 Eylül’de vizyonda olacak.

Seslendirmelerini; Elle Fanning , Ben Kingsley , Simon Pegg , Toni Collette , Nick Frost’un üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda ise; Graham Annable ve Anthony Stacchi yer alıyor.

 

Film Özeti

Zenginliğe ve kokuşmuş güzel peynirlere takıntılı, Viktoryen dönemin lüks bir kasabası olan Cheesebridge'de geçen komik bir hikayeyi anlatıyor. Cheesebridge'in sevimli Arnavut kaldırımlı sokaklarının altında geceleri kanalizasyondan çıkarak kasaba halkının en değer verdiği şeyleri yani çocuklarını ve peynirlerini çalan canavarlar, Kutu Cüceleri yaşar. En azından kasaba sakinlerinin inandığı efsane budur. Gerçekte ise Kutu Cüceleri, sırtlarında geri dönüştürülmüş karton kutuları kaplumbağaların kabuklarını taşıdıkları gibi taşıyan, büyük mağaralarda yaşayan garip ve sevimli tiplerden oluşan bir yeraltı toplumudur. Kutu Cüceleri, yetim bir çocuk olan EGGS'i çocukluğundan itibaren kendi çöp karıştırıcıları ve mekanik çöp toplayıcıları olarak yetiştirmişlerdir. Kutu Cüceleri, Cheesebridge toplumuna girmek için kendilerini yok etmeye kararlı ARCHIBALD SNATCHER isimli hain bir böcek öldürücünün hedefi olduklarında, iyi kalpli afacanlar, evlatlıklarına ve maceracı zengin kız WINNIE'ye başvurmak zorunda kalırlar.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:12 28.09.2014
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more