Sözcü Plus Giriş

Halk Tv ödülleri sahiplerini buldu

WOW İstanbul Airport Hotel'de gerçekleştirilen Halk TV Ödül Töreni'nde Sözcü yazarları Uğur Dündar ve Soner Yalçın da ödüle layık görüldü.

11:28 -
Halk Tv ödülleri sahiplerini buldu

WOW İstanbul Airport Hotel’de gerçekleştirilen Halk TV Ödül Töreni gecesine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak, Gürsel Tekin, Umut Oran, CHP Genel Sekreteri Adnan Keskin, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, CHP Milletvekilleri Kamer Genç, Melda Onur, Süleyman Çelebi, Kadir Gökmen Öğüt, Mevlüt Aslanoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, gazeteciler Soner Yalçın, Hulki Cevizoğlu, Nihat Genç, Mustafa Mutlu, tiyatrocular Haldun Dormen, Müjdat Gezen, sanatçı Nejat Yavaşoğulları, Ali Rıza Binboğa, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yıldız’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda konuk katıldı.

‘DUMAN’A ÖDÜLÜ KILIÇDAROĞLU VERDİ
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Halk TV Ödülleri” töreninde Duman grubuna layık görülen “Yılın En İyi Grubu” ödülünü kendi elleriyle takdim etti. Duman Grubu’na ödülünü takdim eden Kemal Kılıçdaroğlu, sanatın gücünü ortaya koymak amacıyla, Üç Silahşörler kitabının yazarı Alexandre Dumas’la ilgili bir anekdotu aktardı. Kılıçdaroğlu, sanatın ve sanatçının toplum için çok önemli olduğunu anlatarak, sanatın bir toplumun yaşam kalitesini belirlediğini, sanatı ve sanatçıyı yüceltmenin her aydının, gazetecinin, bireyin mutlak görevi olduğunu vurguladı. “Biz, sanatı ve sanatçıyı seviyoruz. Onlar güzel eserler yaptılar, bizde onları keyifle dinledik, dinliyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, Halk TV’nin Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında 24 çalışanıyla Türkiye’nin gündemini değiştirdiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, 24 kişinin sadece Türkiye’ye değil bütün dünyaya seslerini duyurduğunu ifade ederek, o dönemde bazı medya organlarının “korktuğunu, penguen gösterdiğini” ancak Halk TV çalışanlarının haberlerinin arkasında durduğunu dile getirdi. Birilerinin korktuğu için Halk TV’ye reklam vermediğini öne süren Kılıçdaroğlu, halkın desteği olduğu sürece kanalın yoluna devam edeceğini bildirdi.

ÖDÜLLER
Daha sonra sırayla diğer ödüller sahiplerine verildi. Gecede Yılmaz Özdil’e “Yılın Köşe Yazarı”, Uğur Dündar’a “Yılın Televizyoncusu”, Makbule Cengiz’e “Yılın Muhabiri”, Boğaziçi Caz Korosu’na “Yılın En Özgün Grubu” ödülü verildi. Atilla Sertel, Mustafa Balbay, Tuncay Özkan ve Soner Yalçın ise “Medya Onur Ödülü” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Balbay’ın ödülünü avukatı Doğan Subaşı alırken, Tuncay Özkan’ın ödülü kızı Nazlıcan Özkan’a verildi. Beşiktaş’ın taraftar grubu Çarşı’ya ise “Yılın En Sempatik Taraftar Grubu” ödülü verildi. Öte yandan Gerçek Gündem Genel Yayın Yönetmeni Barış Yarkadaş ve Gerçek Gündem yazarı Gürkan Hacır’a ise Halk TV Dayanışma Ödülü verildi.

Halk TV ödül töreni gecesine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Şişli Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül’le birlikte aynı masada yer aldığı gecede ödül alan isimlerden Müjdat Gezen, ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ithaf etti. Gezen; “Ödülümü Sayın Başbakan’a ithaf etmek istiyorum. Eğer o olmasaydı Gezi olayları olmayacaktı, Gezi olayları olmasaydı Halk TV bu kadar patlamayacaktı, Halk TV patlamasaydı ben orada olmayacaktım. Sana sonsuz teşekkürler.” şeklindeki konuşmasının ardından ödülünü aldı.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more