Hurdacıya kaçak akaryakıt operasyonu

İzmir’in Aliağa ilçesinde düzenlenen operasyonda, 2 bin 500 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi. Olayla ilgili Ş.A. gözaltına alındı.

Hurdacıya kaçak akaryakıt operasyonu

İzmir İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir şahsın kaçak akaryakıt imal ettiği yönündeki ihbar üzerine harekete geçti. Çalışmalarda, Aliağa Organize Sanayi Sitesi’nde bir hurda dükkânında kaçak akaryakıt yapıldığı tespit edildi. Şahsın atık madeni yağlara solvent, tiner gibi çeşitli inceltici maddeler ekleyerek, “10 numara yağ” olarak nitelendirilen akaryakıtı yasadışı olarak imal ettiği belirlendi. Ş.A. isimli şahıs, kendine ait hurda taşıma kamyonunun deposuna akaryakıt dolumu yaptığı sırada suçüstü yakalandı. Operasyon sonucu 3 adet IBS tank içerisinde toplam 2 bin 500 litre inceltilmiş akaryakıt, 2 adet santrfüj ve 30 metre hortum ele geçirildi. Malzemelere el koyulurken gözaltına alınan Ş.A., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı tarafından konuyla ilgili alınan tedbirlerin en üst seviyeye çıkarıldığı ve akaryakıt istasyonlarındaki denetimlerin arttırıldığı ifade edildi. Öte yandan kanundışı yollarla elde edilen yağ solvent karışımının, araba yangınlarına sebep olduğu vurgulandı.

CHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...