İBDA-C liderinden vekillere davetiye

Yasadışı İBDA-C örgütü lideri Mirzabeyoğlu, hapisten çıktı Meclis'e davetiye gönderdi.

İBDA-C liderinden vekillere davetiye

Cengiz ALDEMİR/Sozcu.com.tr

Yasadışı (İBDA/C) örgütü lideri olmakla suçlanıp ömür boyu hapse mahkûm olan “Salih Mirzabeyoğlu” gerçek adı Salih İzzet Erdiş, daha sonra hapishanede ayaklanma ve yangın çıkarma suçlamasıyla aldığı hapis cezası kaldırılarak yeniden yargılanmasına karar verilmişti.

Daha önce 1998 yılında yakalanarak idamla yargılanan Mirzabeyoğlu’nun İBDA-C örgütü Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı’nın öldürülmesini üstlenmişti.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, İBDA/C davasından da hüküm giymiş, Erdiş'in yeniden yargılanmasına ilişkin talebini kabule değer görerek, tutuklulukta ve infazda geçirdiği süreyi de dikkate alarak 22 Temmuz 2014’de tahliye edilmişti.

MİRZABEYOĞLU’NDAN MİLLETVEKİLLERİNE DAVETİYE

Kendi fotoğrafının da yer aldığı davetiyede Yasadışı örgüt lideri İBDA-C’li Salih Mirzabeyoğlu Haliç Kongre Merkezinde yapacağı, ” Adalet Muklak”a isimli konferansına bütün milletvekillerini davet etti.

Davetiyede : Salih Mirzabeyoğlu’nun ” Adalet Mutlak”a isimli konferansına iştiraklerinizi bekleriz. denilerek, 29 Kasım 2014 tarihinde, 17.30’da Haliç Kongre Merkezi Sadabad salonu adresi yer alıyor.

IŞİD ÜNÜFORMALILARI DA MECLİS DE GÖREBİLİRİZ

Türk bayrağı, Atatürk tişörtlü kıyafetleri siyasi sembol gerekçesi ile vatandaşları meclise sokmayan meclis yönetimi yasadışı İBDA-C örgütü liderinin davetiyesinin milletvekillerine dağıtılmasına tepki gösteren CHP’ Afyon Milletvekili Ahmet Toptaş SÖZCÜ’ye şöyle konuştu, ” Gençler Atatürk tişörtü ile meclise giremezken, Radikal islamcı bir örgütün liderinin davetiyesinin meclisde bütün milletvekillerine dağıtılması çok garip değil, Böyle giderse normal kıyafeti ile gelenlerin düşüncelerine göre meclise girip girmemesi tartışılacak ama gariptir ki bu anlayışla IŞİD ünüformasıyla meclise gelenleri de yakında görebiliriz. Bu düzen böyle gitmez. Türkiye demokratik , laik ve sosyal bir devlet olduğunu gösterecek bir meclise olan hasretimizi de 2015 seçimi ile yurttaşlarımız gerçekleştireceklerdir. Buna umudum tamdır. Bugünler geçecek” diye tepki gösterdi.

İşte Mirzabeyoğlu’nun milletvekillerine gönderdiği o davetiye :

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...