İçki şişesi uçakta bomba paniği yarattı

THY'nin İstanbul-Aşkabat seferini yapacak uçağındaki yolculardan birinin belindeki şişkinliği göstererek 'Üzerimde bomba var' sözleri paniğe neden oldu.

İçki şişesi uçakta bomba paniği yarattı

Yolcunun belindeki şişkinliğin nedeninin içki şişesi olduğu öğrenildi.

THY uçağında bomba paniğiTHY uçağında bomba paniği

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Aşkabat seferini yapacak uçağındaki yolculardan birinin belindeki şişkinliği göstererek, ‘Üzerimde bomba var’ sözleri, paniğe neden oldu.
THY'nin saat 21.10'da İstanbul-Aşkabat seferini yapmaya hazırlanan TK-321 sefer sayılı uçağı, yolcu alımını tamamlayıp kalkış için hazırlıklara başladı. Bu sırada, uçakta bulunan Türkmenistan uyruklu bir yolcunun, belindeki şişkinliği göstererek, ‘Üzerimde bomba var' diye bağırması üzerine uçakta panik yaşandı. Kabin memurlarının durumu uçağın kaptan pilotuna bildirmesinin ardından, uçağa polis çağrıldı.

Darülaceze önünde bomba paniğiDarülaceze önünde bomba paniği

 

ŞİŞKİNLİĞİN NEDENİ İÇKİ ŞİŞESİ

Üzerini aratmak istemeyen yolcu polis tarafından uçaktan indirilerek gözaltına alınırken, belindeki şişkinliğin nedeninin ise “içki şişesi” olduğu anlaşıldı.

Zonguldak'ta şüpheli çanta paniğiZonguldak’ta şüpheli çanta paniği

Olayın ardından terminale alınan yolcular tekrar güvenlik kontrolünden geçirildi. Boş bir park alanına çekilen uçakta ise detaylı arama yapıldı. Yapılan aramada herhangi bir şüpheli duruma rastlanmadı. Yolcular ise gecikmeli olarak Aşkabat'a gönderildi.

Şüpheli paket korkuttuŞüpheli paket korkuttu

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...