Sözcü Plus Giriş

İki grup birbirine girdi!

Türk bayrağı ve Atatürk büstlerine yapılan saldırıları protesto etmek için Kadıköy'de toplanan bir grup ile karşıt grup arasında kavga çıktı.

Güncellenme: 21:54, 24/08/2014
İki grup birbirine girdi!

Olay saat 17.00 sıralarında Altıyol Meydanı'nda meydana geldi. Daha önce bir kişinin bıçakla yaralandığı olay nedeniyle Kadıköy’de geniş güvenlik önlemleri alındı. İddialara göre MHP'nin öncülük ettiği bazı gruplar yaşanan olayları protesto etmek için Altıyol Meydanı'nda bir araya geldi.

Sloganlar eşliğinde toplanan gruba bu sırada aralarında PKK'lıların da bulunduğu bir grup tarafından saldırı yapıldı. Bir anda karşılıklı kavgaya dönüşen olay sırasında biri bıçakla olmak üzere 3 kişi yaralandı.

Çevrede hazır bekleyen çevik kuvvet ekiplerinin biber gazlı müdahalesiyle eylemci gruplar sokak aralarına dağıldı. Bir süre sonra meydanda tekrar toplanan MHP'li grup diğer gruplara ait bayarak ve flamaları ateşe verdi. Ellerindeki sopalarla uzun süre slogan atan MHP'li gruba polis müdahale etmedi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasından sonra İskele Meydanı’na doğru yürüyüşe geçen eylemcilere polis ekipleri de eşlik etti.

 

 

YAŞANANLARI PROTESTO ETTİLER

Olayın ardından bir grup da yaşananları protesto etmek için Bahariye Caddesi’nde yürüyüş yapmak istedi. Polis gruba biber gazı ve gaz bombalarıyla müdahale etti.

Yayınlanma Tarihi:20:10,