Sözcü Plus Giriş

Alınan bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesine bağlı Şehitduran Mahallesi'nde annesine şiddet uygulayan şizofren olduğu öğrenilen Mehmet E.,'ye müdahale için çağırılan 112 Acil ekipleri polisten yardım istedi.

Mahalleye giden Asayiş Şube ekipleri eve girdiklerinde Mehmet E.'nin bıçaklı saldırısına uğradı. Zanlı E., polislerden Yusuf Oğuz'u sırtından, Ömer Eraslan'ı ise kolundan bıçaklayıp, kaçtı. Yaralı polislerden Ömer Eraslan Özel, Güney Hastanesi'ne; Yusuf Oğuz ise Özel Adana Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Olaydan sonra Yenibey Mahallesi'nde yakalanan şüpheli Mehmet E. ise bıçakla boğazından kendisini yaralarken yakalandı. E. ise Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Bu arada yaralı polisler için Emniyet teşkilatı alarma geçti.

Mesai arkadaşları yaralı polislere kan vermek için hastaneye akın etti. Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'de Özel Adana Hastanesi'ne gelerek Yoğun Bakım Ünitesi'ndeki Yusuf Oğuz'un sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Çıkışta gazetecilerin sorusunu cevaplandıran Zeybek, “Arkadaşımız görevini yaparken yaralanmış. Sağlık durumu iyi. Aklı dengesi bozuk bir vatandaşı hastaneye götürmek için (112 Acil Sağlık ekipleri) polisten yardım istenmiş. Arkadaşlarda yardıma gitmiş. Onda işte akli dengesi bozuk olunca saldırmış. Kendisine de zarar vermiş. Arkadaşımız gözetim altında.” dedi.

 

Yayınlanma Tarihi:21:44,