Sözcü Plus Giriş

İlkokula bayrak TBMM gündeminde

Düzgün: "Kamu kuruluşlarına parti bayrağı asmak yasak olmakla birlikte seçim kanununa göre de suç teşkil etmektedir"

10:56 -
İlkokula bayrak TBMM gündeminde

Cengiz Aldemir/Sozcu.com.tr

Ankara’da bir okula AKP bayrakları ve Başbakan Erdoğan’ın resminin üzerine ” benim Başbakanım” posterini asan okul yönetimini meclis gündemine taşıyan CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, ” Kanunlara aykırı bir şekilde okula parti bayrak ları asan okul yönetimi hakkında soruşturma açmayı düşünüyor musunuz?” sorusunu Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya yöneltti.
KANUNA GÖRE SUÇ
Orhan Düzgün meclis başkanlığına sunduğu önergesinde, ” 2013-2014 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında şahsınızın bizzat törene katıldığı Ankara Keçiören'deki Kocatepe İlkokul'unda AKP bayrakları ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın resminin üzerinde “Benim Başbakanım” yazılı posterler bulunduğu tespit edilmiş ve kamuoyuna yansımıştır. YSK’nın Resmi Gazete’de yayımlanan seçim sürecinde uygulanacak esaslar ve yasaklara ilişkin kararına göre kamu kuruluşlarına parti bayrağı asmak yasak olmakla birlikte 298 Sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri Kanununa göre de suç teşkil etmektedir.” dedi.

Düzgün, Bakan Avcı’dan, ” Bir kamu kuruluşuna parti bayrakları asılması yukarıda belirtilen hükümlere göre suç teşkil etmekteyken suçun işlenişi sırasında orada bulunarak bu suça ortak olduğunuzu kabul ediyor musunuz?” sorusuna da yanıt istedi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more