Reklamsız Sözcü

İnternete tak şak operasyonu

"Başbakan TAK diye emretsin, TİB Başkanı İnternet’i ŞAK diye kessin"

android-time 17:34
İnternete tak şak operasyonu
"Başbakan TAK diye emretsin, TİB Başkanı İnternet’i ŞAK diye kessin"

Cengiz Aldemir/Sozcu.com.tr

CHP Bursa milletvekili Doç.Dr. Aykan Erdemir, Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasındaki konuşmaların, daha 24 saat dolmadan YouTube'da 2 milyon 385 bin kişi tarafından izlendiğine dikkat çekerek, “Torba yasalar marifetiyle İnternet'e getirilen sansür yetersiz kalmaktadır; TİB başkanı uyuyor mu?” dedi.

TBMM Genel Kurulu’na seslenen CHP milletvekili Erdemir, 25 Şubat 2014 tarihinde İnternet'e düşen yolsuzluk kaydının ardından 24 saat geçmeden ilgili paylaşımların YouTube'da 2 milyon 385 bin kişi tarafından izlendiğini, Twitter'daki 10 Trend Topic'in 7'sini oluşturduğunu, Ekşi Sözlük'te ise 1988 entry ile bir rekor kırıldığını söyledi.

Erdemir, “Tüm bunlar yaşanırken Başbakan'ın çok güvendiği Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı uyuyor mu?” diye sordu. Daha önce MİT'te dinlemeden sorumlu birimin başında olan Ahmet Cemalettin Çelik'in 17 Aralık skandalından yalnızca yedi gün sonra TİB Başkanı olarak atandığını hatıralatan Erdemir, “Çelik'in performansı Başbakan'ı hayal kırıklığına uğratmaktadır” diye konuştu.

Bu aşamada bir “Alo Ahmet” hattının düşünülmesi gerektiğini belirten Erdemir, “Alo Fatih kadar verimli çalışan, Başbakan tak diye emredince İnternet'i şak diye kapatan bir Alo Ahmet hattını bu ülkeye çok görmemeliyiz” şeklinde konuştu.

Gezi Parkı direnişi ve 17 Aralık skandalındn bugüne orantısız zekâ kullanan gençlerin Hükümetin İnternet sansürü ve filtresini madara etmesinin kendilerini müteessir ettiğini söyleyen Erdemir, “bu aşamada tavsiyem İnternet'in fişini kökten çekmeniz yönündedir.” dedi. Başbakan Erdoğan'ın “Sosyal medya baş belasıdır” ve “Twitter ile olmaz, tezek kokusunu hissedeceksiniz” sözlerini de hatırlatan Erdemir, bu tutumun Türkiye'nin bilgi toplumu ve bilişim vizyonunda geldiği ileri aşamayı yansıttığını öne sürdü.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more