IŞİD’ın bombaları Nusaybin’e düştü

Suriye'nin Kamışlı kentine bağlı Tılhamis köyünde IŞİD ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar sırasında atılan bombalar Mardin'in Nusaybin kırsalına düştü.

IŞİD’ın bombaları Nusaybin’e düştü

Mardin’in Nusaybin ilçesine komşu olan Suriye’nin Kamışlı kentine bağlı Tılhamis köyünde IŞİD ile YPG güçleri arasında çatışmalar sürüyor. IŞİD militanları tarafından Kamışlıya atılan havan toplarından ikisi sınırı geçerek Mardin’in Nusaybin ilçesine düştü. Can kaybının yaşanmadığı olayda, havan toplarından biri uluslararası karayoluna diğeri ise araziye düştü.

PKK, ABD'nin müttefiki olduPKK, ABD’nin müttefiki oldu

Nusaybin ilçesine sınır olan Suriye’nin Kamışlı ilçesine bağlı Tılhamis köyünde YPG ile IŞİD arasında şiddetli çatışmalar devam ediyor. Çatışmalarda zaman zaman atılan havan mermileri Kamışlı ilçesine kadar geliyor. Akşam saat 21.00 sıralarında IŞİD militanları tarafından Kamışlı kentine yönelik düzenlenen havan saldırısında 2 havan topu sınırı geçip Türkiye tarafına düştü.

Polat Alemdar IŞİD'e karşıPolat Alemdar IŞİD’e karşı

Havan toplarından biri Uluslararası karayolu olan İpek Yolu’na düşerken diğeri ise sınırda araziye düştü. Olaydan sonra polis karayolunda inceleme yaptı. Kamışlı’dan gelen havan topu sesleri Nusaybinleri tedirgin ederken, polis vatandaşların sınır hattında dolaşmamaları konusunda uyardı.

IŞİD bir batılı rehinenin başını kestiIŞİD bir batılı rehinenin başını kesti