Reklamsız Sözcü

İşsizliğe tiyatrolu pankartlı tepki

İzmir'de CHP'li gençler, İŞKUR önünde pankart açtı. Gençler, işsizliği anlatan tiyatro gösterisi de yaptı.

android-time 15:29
İşsizliğe tiyatrolu pankartlı tepki
İzmir'de CHP'li gençler, İŞKUR önünde pankart açtı. Gençler, işsizliği anlatan tiyatro gösterisi de yaptı.

İşsizlik oranı yüzde 15.9 ile Türkiye ortalamasının üzerinde olan İzmir’de CHP’li gençler, İŞKUR önünde pankart açtı. Pankartlarda “Yandaşa değil herkese iş verin”, “Deprem vergisi duble yola, işsizlik fonu kaçak saraya”, “Gencim çalışkanım, işsizim” diye yazdı.

İzmir’de CHP’li gençler, işsizliği protesto etti. İŞKUR Konak Şube Müdürlüğü’nün önünde toplanan CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, CHP İzmir İl Başkanı Sinan Sarıküse ile yaklaşık 100 genç, üzerinde “Yandaşa değil herkese iş verin”, “Deprem vergisi duble yola, işsizlik fonu kaçak saraya”, “Gencim çalışkanım, işsizim”, “İşsizlik ordusu yaratıp yolsuzluğu yönetmek isteyen AKP’nin karşısındayız”, “Basına yapılan sansürü tanımıyoruz”, “İş var dediler de biz mi gelmedik” yazılı pankartlar açtı.

Gençler, işsizliği anlatan tiyatro gösterisi de yaptı. Dört bakanı oynayan gençler, kendisinden iş isteyen bir gence “Kol saatin ne güzelmiş, bana versene” dedi, yine kendilerinden iş isten bir başka gence de “Bu kutu çikolata yok mu, göndersene” diyerek, mecliste soruşturmasını devam eden yolsuzluk iddialarını gündeme taşıdı.

CHP Gençlik Kolları İzmir İl Başkanı Sinan Sarıküse, AKP İzmir Milletvekili Rıfat Sait’in “İzmirli’ye iş beğendiremiyoruz o nedenle işsizlik oranı Türkiye ortalamasının üzerinde” dediğini hatırlatarak, “Sait, İzmirliler’den ve Türkiye’den özür dileyinceye kadar bu eylemlerimiz sürecek. İzmir’de işsizliğin yüksek olmasının nedeni adaletsiz teşvikten kaynaklanıyor. İzmir cezalandırılıyor. İzmir AKP’ye teslim olmadığı için işsiz kalıyor” dedi. Gençler, “Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek” sloganı atarak dağıldı.

DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more