Sözcü Plus Giriş

İstanbul fırtına kâbusu

İstanbul’da dün gün boyunca aralıklarla yağan yağmur, gece boyunca etkisini sürdürdü. Esen şiddetli rüzgar nedeniyle de vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Güncellenme: 08:35, 28/09/2014
İstanbul fırtına kâbusu

İstanbul'da dün gün boyunca aralıklarla etkili olan yağmur, gece boyunca sürdü. Rüzgarla birlikte etkili olan yağmur nedeniyle Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde gezen vatandaşlar yürümekte zorluk çekti. Yağmurdan korunmaya çalışan vatandaşların şemsiyeleri şiddetli rüzgar nedeniyle zaman zaman ters döndü.
Beyoğlu'nda hasar gören şemsiyelerin üst üste yığıldığı noktalarda görüntü kirliliği oluştu. Yollarda da gece boyunca aralıklarla süren yağmur nedeniyle su birikintileri oluştu. Boğaz'da ise rüzgar nedeniyle dalgaların çıktığı görüldü.

OTOMOBİL VİNÇ YARDIMIYLA ÇIKARILDI

İstanbul’da gün boyu devam eden şiddetli fırtına ve sağanak sonucu Kağıthane Seyrantepe Çelikay Caddesi Doğan Sokak’ta toprak kaymayı meydana geldi. Yağmurun oyduğu sokak, kısmen inşaat için kazılmış ancak başlanmamış temel çukuruna doğru çöktü. Çökme sırasında sokakta park halinde bulunan Münir Karağaç’a ait 34 UL 4889 plakalı otomobil askıda kaldı.

Vatandaşların ve otomobil sahibinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ve polis ekipleri, kayarak temel çukuruna düşmesini engellemek için otomobili çelik halatlarla çevredeki elektrik direkleri ve ağaçlara bağladı. Olay yerine çağırılan çekici, otomobili kurtarmaya yetersiz kalınca, Kağıthane Belediyesi zabıta ekipleri ve inşaat sahibi tarafından bir iş makinası getirildi. Yaklaşık 4 saat süren çalışmanın sonucunda otomobil, bulunduğu yerden çıkarıldı.

Öte yandan gece boyunca etkili olan yoğun yağış ve şiddetli fırtına sonucu başta Beykoz, Beşiktaş, Bağcılar, Üsküdar, Kadıköy, Eyüp ve Avcılar’da çok sayıda ağaç devrildi. Devrilen ağaçlar itfaiye ve belediye ekiplerince temizlendi.

Ayrıca FSM Köprüsü Edirne istikametinde seyreden 16 V 0968 plakalı kamyonet, kasa brandasının şiddetli rüzgar sonucu yırtılmasının ardından sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybedince devrildi. Kazada sürücü hafif şekilde yaralandı. Bir süre Edirne yönünde trafiğe kapatılan FSM Köprüsü kamyonetin kaldırılmasının ardından trafiğe açıldı. (AA)